Alukola Pneumatiky Příslušenství

Čištění hliníkových disků

Jak správně čistit alu kola?


Jistě si přejete, aby Vaše alu kola zůstala co nejdéle krásná a jako nová. Věnujme tedy pozornost jejich údržbě. Pokud budete dodržovat určitá pravidla při mytí litých kol, bude jejich vzhled stále takový, jako byste je právě koupili.


Jelikož jsou alukola lakována stejně tak jako karoserie vozu, měli bychom jim věnovat stejnou péči i při mytí. Jistě víte, že pro autolaky nejsou zcela vhodné myčky automobilů, které používají k odstranění nečistot drsné kartáče, které naruší povrchové lakování. Pokud budete jezdit pravidelně do automyčky, povrchové lakování zmatovatí. Kartáče způsobí také mikroskopické trhlinky, díky kterým může po čase dojít ke korozi. Stejné je to i u elektronů, které používáním automyček trpí ještě více. Navíc mytí v automyčce nikdy není dokonalé a alu kola ve většině případů zůstanou špinavá, i přestože jste si zaplatili ten nejdražší program. Doporučujeme se jim tedy vyhnout.
 

Nejefektivnější je určitě ruční mytí. Vyvarujte se ale agresivním chemickým čističům alu kol, které také narušují a poškozují povrchové vrstvy ochranného lakování. Výrobci alu kol doporučují pro mytí vlažnou vodu, neutrální autošampon a jemný hadr či houbu. Dobré je předmytí, které odstraní hrubé nečistoty, poté řádné umytí vlažnou vodou s použitím neutrálního autošamponu a posléze opláchnutí. Pokud máte vůz i alu kola více znečištěna, doporučujeme mytí vlažnou vodou opakovat. Dobré je také použití leštěnek a vosků pro autolaky, které udělají ochranou vrstvu a pomohou k delší životnosti povrchového lakování.
 

Údržba alu kol v zimním období. Elektronům bychom měli v zimě věnovat ještě více péče než v letním období. Alu kola v zimním období kvůli posypovým materiálům totiž trpí více a pravděpodobnost oděru od odskakujících kamínků a následné poškození posypovou solí je daleko větší než v letních měsících. Výrobci alu kol doporučují pro zimní období pouze litá kola se speciálním vícevrstvým lakováním, které je podstatně odolnější. Vyloženě nevhodné jsou leštěné a chromované elektrony a výrobci na poškození lakování v zimním období neposkytují záruky. Je tedy lepší vyvarovat se použití jiných alu disků než jsou doporučené právě pro zimní provoz. Alu kola vhodná pro zimní použití jsou v popisu vždy označena. 


Hledáte nová alu kola nebo pneumatiky? Potřebujete poradit? Obraťte se na nás, milerádi Vám pomůžeme s výběrem té nejlepší varianty právě pro Váš vůz.

Vybrat alu kola

Luxusní alu kola, ze kterých si zaručeně sednete na zadek
O těchto exkluzivních modelech alu kol se Vám ani nezdálo. Tyto extravagantní litá kola stojí více než kdejaké auto. více
Osm věcí, které jste možná nevěděli o Fordu
Věděli jste například, že Ford je nejčastější vítěz WRC, že Ford dodával motory pro všechny vozy F1, že černý Ford je nej... více
Jaká alu kola na Audi
Jakmile uvidíte tuto galerii alu kol Audi, budete chtít vyměnit stávající originální elektrony Audi za jiné... více

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS