S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Běžné elektrony vs. originální alu kola

Zvolili byste raději originální elektrony a připlatili si nějakou korunu navíc nebo raději koupíte neznačková alu kola, která lze ve většině případů použít na jakýkoliv vůz. Pojďme se spolu kouknout na výhody a nevýhody originálních a neoriginálních alu kol. 

 

Rozdělme si nejprve litá kola na originální a neoriginální. Originály budou ty, které zakoupíte přímo na novém voze u autorizovaného dealera automobilky a neoriginální budou ty ostatní nabízené značky alu kol. Alu kola od Aluapneu.cz

Design alu kol

 

Co se týče vzhledu, přiznejme si, že originální elektrony automobilům skutečně sluší. Vždyť také designéři výrobců automobilů věnují právě hliníkovým kolům spoustu času a svého umu. Jsou to totiž právě alu kola, která prodávají auta. Pravdou je hříčka, že kola dělají auto a návrháři jsou si toho skutečně vědomi. 


Disky
 

V opačném případě jste si jistě všimli mnoha automobilů, které mají vyloženě ošklivá alu kola. V první chvíli na Vás samozřejmě působí auto jako celek a vůbec si neuvědomíte, že jsou to právě elektrony, které kazí celkový vzhled vozu. Nemůžeme ale říci, že tomu tak je vždy, protože mnoho neoriginálních modelů litých kol vypadá velice dobře, mnohdy i lépe než originály.

 

Nevýhodou neoriginálních alu kol bezpochyby je, že se ve většině případů vyrábí v mnoha velikostech a roztečích pro všechny možné i nemožné automobily. Stane se tak to, že alu kola, která vypadají skvěle na Audi A6 v 19”, nejsou tak moc pěkná na Renaultu Megane ve 14”. 


Alu kola
 

Značně nás také mohou ovlivnit propagační materiály, kde jsou většinou nafocené vozy s většími litými koly, než ve skutečnosti chceme na vůz použít a přiznejme si, 20” alu kolo s nízkoprofilovou pneumatikou bude vždy hezčí než 15” alu kolo s gumou, která vypadá jak velký balón. Je ale na nás, abychom si v první řadě rozhodli, pro jaký účel alu kola vůbec chceme. Zda je pro nás důležité pohodlí a jízdní komfort nebo máme raději sportovnější charakter vozu, kterému přispějí právě nízkoprofilové pneumatiky.Originální ALu kola
 

Skutečná originalita

 

Budete skutečně originální, pokud se rozhodnete pro originál elektrony? Zamysleme se nad tím, zda při použití originálních hliníkových kol bude naše vozidlo skutečně jiné než ostatní automobily, zda se odlišíte a tím pádem budete originální. 

 

Originální alu kola vozům bezesporu sluší a nic jimi nezkazíte. Musíte ale počítat s tím, že je bude mít na stejném voze více lidí. Proto je přece automobilka vyrábí. Pokud je design opravdu povedený, je zde velký předpoklad, že taková alu kola budou zdobit každý druhý vůz. 


Litá Kola
 

 

Individuální vzhled

 

U neoriginálních elektronů je to jiné. Výběr litých disků je daleko větší a pokud nechcete zvolit tu nejlevnější variantu z důvodu snadné a laciné výměny letních pneumatik za zimní, pak můžete vybírat ze skutečně velké nabídky všech různých značek a modelů. 

 

Výběr je skutečně veliký, pokud jste nápadití a vyberete ten správný model litých disků, pak se Vaše vozidlo stane skutečně originální. Inspirovat se můžete v našem blogu, kde pravidelně přinášíme novinky, nápady a inspirace ze světa alu kol.


Elektrony
 

 

Ceny alu kol

 

Vzhledem k tomu, že se snažíme nakupovat pouze kvalitní hliníkové disky od ověřených výrobců, víme, že i za rozumnou cenu můžete mít skutečně kvalitní alu kola ať již originální nebo neoriginální. Ve většině případů je ale pořizovací cena originálních litých kol podstatně vyšší.Alu kola BMW

 

Kvalita na prvním místě

 

Jsou opravdu originály kvalitnější? Ptáte se: “K čemu mi jsou krásná alu kola, která se zkroutí v první díře”. Kvalita neoriginálních alukol šla v posledních letech rapidně nahoru a je nutno říci, že neoriginální alu kola od renomovaných výrobců jsou na stejné kvalitativní úrovni jako originální alu disky, což potvrzuje i fakt, že si mnohé automobilky nechávají vyrábět alu kola přímo u těchto výrobců elektronů.


Barevná Alu kola
 

Vývoj kvality alu kol jde neustále dopředu

 

Autorizovaní výrobci litých kol neustále vyvíjí jak kvalitu používaných materiálů pro výrobu alu kol, tak i výrobní procesy, které se zdokonalují a vylepšují právě kvůli rostoucím nárokům na kvalitu elektronů. K nejvyšší kvalitě také napomáhají rozsáhlá testování, kterým podrobují výrobci hliníkových kol všechny své modely.Alu kola

Srovnatelná kvalita originálních i neoriginálních alu kol

 

To, že kvalita originálů a ostatních hliníkových disků je srovnatelná také zjistíte homologačním označením na každém kvalitně vyrobeném disku. Námi nabízená alu kola mají vždy stejné homologace, tedy stejná kvalitativní označení (JWL, VIA, Iso), jako mají originální alu disky přímo od výrobců automobilů. 

Alu kola

Ať se již rozhodnete pro originální či neoriginální alu kola pro jakýkoliv automobil, dejte především na svůj dojem. Přece jen by mělo Vaše auto dělat radost právě Vám, majiteli. Abyste se přesvědčili na vlastní oči a utvrdili se v tom, že právě tento model alu kol je ten pravý, určitě vyzkoušejte náš alu konfigurátor, kde přímo na fotografii Vašeho vozu uvidíte, jak všechny modely litých kol skutečně vypadají. A nezapomeňte se pochlubit svým kamarádům a známým.

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: alu kola tuning fakty performance
Automobil je dnes pro mnohé značkou luxusu, pýchy a hrdosti. Proto máme dnes možnost vidět po ulicích jezdit tak namakané kousky, že z nich kolikrát přechází zrak.
Jak vylepšit luxusní automobil? Vítejte u Mansory. A připravte si hodně peněz...
Naše hlavní město je známé jako kulturní i politické centrum, stověžatá Praha, srdce Evropy nebo matka měst, ale ne jako hostitel grandiózní výstavy Prague Car Festival.

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS