Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Deset nejošklivějších aut všech dob

Automobilový průmysl během desítek let vyplodil spoustu aut, která byla ve své době krásná. Na svém kouzle tyto vozy nic neztratily ani po letech. I v dnešní době vzniká spousta nádherných kousků. Každá mince má ale dvě strany. Existují i vozy, které se designérům příliš nepovedly.

Zde je deset nejošklivějších aut, kterým byste nepomohli, ani kdybyste na ně namontovali ta nejhezčí alu kola, která se dají pořídit. Litá kola jsou sice vnímána jako výrazný prvek a se správnými elektrony můžete z auta udělat skutečný unikát, ale v těchto případech nepomůže opravdu asi nic. Nebo přece jen? Co myslíte?

 

10. Fiat Multipla
Alu kola Fiat Multipla

Toto vozidlo rozdělilo motoristy na dvě skupiny. Ta početnější si myslí, že se ve Fiatu při navrhování křivek vozu zjevně zbláznili, ti druzí nedají na Multiplu dopustit. V tomto žebříčku rozhodně nemůže chybět. Ani facelift a alu kola Multiple příliš nepomohly.
 

9. Chevrolet Matiz
Alu kola  Chevrolet Matiz

I segment malých automobilů je potřebný a má spoustu zájemců, kteří si rádi koupí "nákupní tašku na čtyřech kolech." Ale ruku na srdce, i s omezenými prostorovými možnostmi jde přece design vyřešit lépe, než to udělali v Chevroletu u modelu Matiz. Nemyslíte?
 

8. Hyundai Coupe Mk2

 

Alu kola  Hyundai Coupe


Pokud jde o celkový design vozu, nevede si toto kupé zase tak špatně. Tvarově je celkem elegantní. Ale proboha, kdo navrhoval přední masku vozu? Dvě kulatá světla jsou krásná na BMW, ale zde to opravdu působí jako pěst na oko. Za nás dáváme palec dolů.

 

7. Honda Insight

Alu kola  Honda Insight


Zatímco u předchozího vozu vypadal zvláštně předek, zde je problém především v zadní části. Takto překrytá zadní kola působí všelijak, jen ne hezky.
 

6. Ford Scorpio Mk2

Alu kola Ford Scorpio


Francouzi tomuto vozu přezdívali Smutná žába. A nejspíš věděli proč. Přední maska vozu totiž žábu opravdu může připomínat. A popravdě, zadek tohoto Fordu na tom není o moc lépe.

5. Citroen BX

 

Alu kola Citroen BX


Osmdesátá léta byla obdobím nejrůznějších experimentů a podivných řešení. Citroen BX rozhodně je zvláštním řešením. Mírně řečeno.

 

4. Kia Shuma
alu kola kia shuma

V dobách, kdy ještě u nás Kia byla téměř neznámou značkou, vznikl malý sedan Shuma. A podobně jako u Hyundai Coupe Mk2, i zde byla tak trochu nešťastně použita čtyři světla. Nutno ale podotknout, že po faceliftu už vůz vypadal mnohem lépe.
 

3. Pontiac Aztek

 

Pontiac Aztek alu kola od AluaPneu.cz


Je až neuvěřitelné, že se těchto vozů v letech 2001-2005 vyrobilo 5000 tisíc kusů. Proboha, snad ho také nemáte...
 

2. Daimler SP 250

 

Daimler Sp250 / AluaPneu.cz


Nejenže bylo toto auto ošklivé, ještě ke všemu mělo problémy se sklolaminátovou karosérií, která zapříčinila problémy s tuhostí vozu. Přestože Daimlerka vypadala jako nějaká paryba, je o ní po letech velký zájem. Přiznejte se, kdo po ní také pokukujete...
 

1. Marcos Mantis 2+2

 

Alu kola  Marcos Mantis 2+2


Pokud jste si někdy mysleli, že nejošklivější auto je Fiat Multipla, pak snad jen proto, že jste nikdy neviděli Marcos Mantis. Asi právě pro jeho krásu se tohoto vozu prodalo pouhých 32 kusů.

A jako bonus přidáváme ještě pár ošklivek, které se nám do desítky nevešly.
 

Volkswagen Colani


Alu kola Vw Colani


Spohn Convertible


Spohn Convertible - nejošklivější auta - AluaPneu.cz
 

Aurora

 

Alu kola Aurora

A nakonec jeden povedený tahač pro kamioňáky...
 

Alu kola Ugly Cargo

Podle nás má každé auto své kouzlo a i z největšího módního propadáku můžete udělat krále silnic. Začněte výměnou plechových disků za krásné elektrony, protože alu kola dělají auto...

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: kuriozity zajímavosti fakty
Zbrusu nová alu kola na vozech na Ženevském autosalonu nám doslova vyrazila dech. Nemůžeme se rozhodnout, které elektrony vypadají nejlépe. Poradíte nám?
Důvod ke koupi nových elektronů se prostě vždycky najde.
Přemýšlíte, co budete dělat věčer? Zda si najdete na seznamce novou dívku nebo se kouknete po nových alu kolech? My máme jasno!

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS