S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Seznamte se s Morgan Motor Company…

Z první dílničky ve staré garáži stoletou cestou do celého světa. A k tomu všemu s vozy, které vypadají, jako by zaspaly století nebo prošly časovou branou - to je Morgan Motor Company - britská automobilka, založená roku 1909 H. F. S. Morganem.Morgan Motor Company Morgan 3 Wheeler

Firma je unikátní díky svému tradičnímu přístupu k výrobě. Vše, od elektronů až po montáž karoserie, je prováděno výhradně ručně, bez použití robotů, což dobře koresponduje s tradičním designem vozů, který dýchá nostalgickou atmosféru minulého století. To vše jde ruku v ruce se současností - vozidla splňují přísné emisní limity, jsou ekologické a bezpečné. A díky moderním technologiím i nečekaně výkonné.

Morgan 3 Wheeler
Alu kola odesíláme ihned


Bylo, nebylo

Ačkoliv oficiálně se založení společnosti datuje do roku 1909, první dílnu získal H. F. S. Morgan již v roce 1905. Byla to garáž, kterou dostal darem od svého otce. Tam se začaly psát slavné dějiny této firmy. Nejprve se Morgan a jeho spolupracovníci věnovali výhradně tříkolovým vozům. Ta získala oblibu nejen v civilním provozu, ale nasbírala svým řidičům řadu úspěchů i v počátcích motorsportu.

Alu kola Morgan Aero 8

V roce 1936 spatřilo světlo automobilového světa první čtyřkolové vozidlo této společnosti - Morgan 4/4. V prakticky nezměněné podobě se vyrábí dodnes a stal se tak nejdéle vyráběným modelem světa. Taková pojízdná zkamenělina. Ve stejném roce zemřel i zakladatel společnosti. Po jeho smrti převzal kormidlo jeho syn Peter, který v roce 1999 předal vedení svému synu Charlesovi.

Morgan Aero 8 GT
Vyberte si alu kola, která jinde nemají


Nejen Morgan 4/4

Ano, nejen on. I ostatní modely mají lví podíl na tom, že jméno Morgan Motor Company má ve světě tak lahodný zvuk. Zmiňme alespoň ty nejzajímavější.

Morgan V6 Roadster je nejvýkonnější automobil z řady classic, který může dosáhnout rychlosti až 225 km/h.

Morgan 3 Wheeler má (jak už název napovídá) jen tři kola. Zažil svoji malou renesanci v roce 2011, kdy byl znova uveden na trh, aby vytvořil pomyslný most mezi minulostí a současností.

Pod tradičním hávem se skrývají nejmodernější technologie umožňující maximální výkon. 

Morgan Plus 4 v sobě spojuje to nejlepší z předchozích modelů. Díky širším pneumatikám je vozidlo stabilnější, lépe ovladatelné a dvoulitrový motor Ford zvyšuje výkon.

Toto je nejoblíbenější vozidlo ze sortimentu firmy. A pro letošní 50. výročí od zahájení výroby je připravena speciální limitovaná edice o 50 kusech.

Morgan Motor Company II


Pár lahůdek z Morganovy bonboniéry

Jelikož nejde o masově vyráběné stroje, firma poskytuje široké spektrum přizpůsobení vozu požadavkům zákazníka. Například je k dispozici výběr z více než třinácti tisíc různých odstínů laků, což je určitě víc, než má Vaše žena laků na nehty.

Morgan Motor Company MMC II 2

Do světa automobilek firma Morgan Motor Company zapadá asi tak jako vegetarián mezi kanibaly. Vybočuje nejen svou ekologičností, nejen tím, že navzdory moderním trendům stále vyrábí auta s tradičním vzhledem, ale i svým rodinným charakterem. Vedení společnosti se vždy předávalo z otce na syna.

Firma kromě aut vyrábí i hodinky a řadu dalších módních doplňků. V České republice jsou jejich auta k dostání na jediném místě - ve Lhotě u Dolních Břežan nedaleko Prahy.

Morgan Plus 8
Příslušenství zdarma

A když už jsme zabrousili do naší kotliny, bylo by hříchem nezmínit náš e-shop, specializující se na prodej alu kol a pneumatik www.aluapneu.cz. Po obutí našich kol Váš motorový miláček zaručeně zavrní blahem.
Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: historie morgan
Se super automobilovými akcemi se roztrhl pytel. A my u toho nesmíme chybět! Takže jsme opět fotili parádní auta, úžasné prostředí a samozřejmě alu kola...
Gumball 3000 rozhodně není žádná nudná autodráha. Pokud máte na luxusní káru, startovné a pokuty, můžeme vyrazit.
Připravili jsme pro vás malou ochutnávku pražské Autoshow. Nechte se okouzlit přenádhernými auty zvučných jmen a neodolatelného vzhledu v prostředí Průmyslového paláce.

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS