S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Hloubka a měření dezénu pneumatiky

Jaká je nejmenší povolená hloubka dezénu? A jak ji můžu změřit? Musím zajet do pneuservisu, nebo to zvládnu svépomocí? Otázek by se našlo tolik, že by s nimi Dalibor Janda mohl píseň Otazníky rozšířit rovnou na muzikál. My Vás ale nebudeme dál trápit a místo tázacích vět raději přineseme odpovědi.
 

Jak hluboko musí dezén klesnout?

 
Již v autoškole je budoucím řidičům vtloukáno do hlav, že pro letní období činí nejnižší přípustná hloubka dezénu 1,6 mm, zatímco v zimě musí mít dezén hloubku nejméně 4 mm. Ale to se týká jen vozidel do 3500 kg. Pokud jejich hmotnost překračuje tuto mez, nesmějí jezdit na pneumatikách se vzorkem menším než 6 mm.
 

Měřit či nechat změřit?

 
S krejčovským metrem na pneumatiky rozhodně nechoďte!
Jedním způsobem je zajet do pneuservisu a využít profesionálních služeb, nicméně mnohem výhodnější je změřit hloubku vzorku svépomocí. To je možné pomocí měřiče hloubky dezénových drážek, který je k dostání třeba u benzinové stanice.
 
Nicméně ani to nejspíš nebudete muset, protože v současnosti již většina výrobců dodává vozy s takzvanými indikátory opotřebení. Stačí jen podle značky TWI na boku pneumatiky jeden indikátor v drážce vzorku najít a pokud se nedotýká vyčnívajících bloků, je vše v pořádku.
 
Pokud ne, je ve Vašem vlastním zájmu pneumatiky neprodleně vyměnit. Nejde tu o předpisy, ale o skutečnost, že jízdou na těchto pneumatikách značně zvyšujete riziko autonehody a pokud se riziko promění ve skutečnost, pojišťovna Vám odmítne vyplatit pojistnou částku.
Alu kola budoucnosti
Podívejme se na originální elektrony, které budou výrobci montovat na nové vozy. Toto je budoucnost. Která alu kola se Vám líbí nejvíce? více
Tuning sraz Milovice 2018 - Párty jak má být!
Protože milujeme krásná alu kola a krásná auta, nemůžeme opomenout české tuningové srazy. Jedním z vyhlášených jsou Milovice. více
10 způsobů jak využít starou pneumatiku
10 různých použití pneumatik tam, kde byste je snad nejméně čekali. více

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS