S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Deset věcí, které jste nevěděli o vozech Nissan

Japonská automobilka Nissan patří k velmi oblíbeným. Za relativně malé peníze u ní můžete pořídit zajímavé sportovní modely. Samozřejmě ale nabízí také běžná auta. Zde je deset zajímavostí, které jste o vozech Nissan možná nevěděli.

 

1. 29x vítěz

 

Alu kola  Nissan R32


Nissan R32 GT-R byl jedním z nejlepších vozů, který kdy soutěžil v japonském šampionátu cestovních vozů - vyhrál všech 29 závodů, kterých se účastnil a mezi lety 1989 - 1993 tak neměl šampionát jiného vítěze.

Top výprodej

 

2. Motory Nissan jsou jedny z nejlepších na světě

 

Alu kola  NIssan VQ


Motor Nissan VQ V6 se objevoval na Wardově seznamu deseti nejlepších motorů na světě od vzniku seznamu v roce 1995 až do roku 2008. Tento seznam se zaměřuje na některá klíčová kritéria jako je výkon, točivý moment a podobně.

 

3. Deštník a originální alu kola Nissan v základu

 

Alu kola  Nissan Sunny


Brzké verze Nissanu Pulsar GTI-Rs měly ve dveřích řidiče zabudovaný deštník. Stejně to měly i modely Nissan Sunny GTi-RS. U těchto sportovně laděných vozů s přídomky jako GT nebo GTi jsou samozřejmostí originální alu kola Nissan.

Výprodej

 

4. Jméno Nissan

 

 Logo Nissan

 
Jméno Nissan se zrodilo ve 30. letech a je zkratkou slov Nippon Sangyo (v překladu japonský průmysl).

 

5. Co znamená V-Spec na zádi Nissanu

 

Alu kola Nissan


Na některých starších vozech Nissanu naleznete na zadní části nápis V-spec. To je zkratka Victory Specification, tedy Vítězná specifikace, a na sériové modely se umisťovala jako oslava vítězství v japonské sérii cestovních vozů. Když si takový vůz ještě vylepšíte vhodnými elektrony, bude vypadat prostě skvěle.

 

6. Nissan a zakázková výroba

 

Alu kola  Nissan R32


Existuje limitovaná edice modelů R32 a R33 Skyline GT-Rs, které byly vyrobeny speciálně na zakázku firmou Autech na základě objednávky od samotného Nissanu.

 

7. Motory, které Japonsko nevidělo

 

Alu kola  Nissan RB30


Motor Nissan RB30 nebyl nikdy uveden na japonský trh. Prodával se pouze v Austrálii, Jižní Africe a na Blízkém východě. Našel si ale obrovskou oblibu mezi řidiči a stal se tak základem pro spoustu jiných silných motorů po celém světě.

Výprodej alu kol

8. Zetko - nejprodávanější sporťák

 

Alu kola Nissan 350Z


Sportovní řada Nissan "Z" drží rekord jako nejprodávanější sportovní vozidlo všech dob s více než dvěma miliony prodanými vozy pěti různých generací. Ostatně, divíte se tomu? Atraktivní design, slušný výkon, perfektní hliníková kola Nissan, relativně přijatelná cena – to vše dělá ze „zetek“ z produkce Nissanu bestsellery.
 

Alu kola Volkswagen

 

9. Nissan - propadák WRC

 

Alu kola  Nissan SunnyNissan se na tratě šampionátu WRC podíval jen v letech 1991 a 1992 s modely Nissan Sunny GTi-RR. Vůz nikdy nepodával takové výkony, jaké se od něj očekávaly. Velmi často se přehříval, což bylo dáváno za vinu chladícímu otvoru umístěnému na střeše vozu.

 

10. Gps Nissan pro maximální rychlost

 

Alu kola NissanElektronická řídící jednotka v nových vozech specifikace GT-R limituje maximální rychlost na 180 km/h, aby vozy vyhovovaly japonským předpisům. V autě je ale umístěn GPS modul, který dokáže podle polohy vozu poznat, zda se nachází na závodním okruhu. Na okruzích se poté maximální rychlost odblokuje. Velmi chytré řešení, že?
 

Alu kola pro váš Nissan

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: nissan fakty historie zajímavosti jdm rekordy
Přemýšlíte, co budete dělat věčer? Zda si najdete na seznamce novou dívku nebo se kouknete po nových alu kolech? My máme jasno!
Hurá, nová sezóna autosalonů odstartovala a tahle akce byla super. Spousta krásných automobilů, motocyklů a samozřejmě alu kol...
Neskutečná přehlídka krásných alu kol na ještě úžasnějších autech! České Legendy jsou prostě jedinečné, posuďte sami...

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS