Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Konkávní alu kola

Když si ve slovníku cizích slov vyhledáte pojem ,,konkávní’’, dostane se Vám poučení, že se pod zdánlivě nerozluštitelným termínem skrývá cokoliv vyhloubeného, dutého a opačného ke slovu ,,konvexní.’’Konkávnost se týká matematických křivek, architektonických prvků, čoček a vzhledem k tomu, že tato slova čtete právě u nás, asi Vás nepřekvapí, že i alu kol.


 
Jak už nejspíš tušíte, design těchto alu disků bude úzce souviset s jejich názvem.Střed konkávních alu kol je propadlý, prohlý, dovnitř ustupující, či cokoliv, co Vám tento originální designový prvek umožní lépe si představit.Ale možná to ani není třeba. Jistě jste nějaké auto s konkávním obutím již na silnici potkali. Ačkoliv tyto elektrony nejsou příliš běžné, spousta lidí na ně nedá dopustit kvůli jejich neotřelému vzhledu s nádechem energičnosti. Konkávní alu kola mají pořádně ostré lokty!


 
Mezi nejznámější výrobce konkávních alu disků patří například Bmw.Právě u elektronů Bmw je patrné konkávní prolomení středu alu kol oproti jeho okraji. Je zde také využito většího prolomení u zadních - širších disků, kde je díky nízkému ET umožněno větší zapuštění středu kola.Právě ET ovlivňuje velikost konkávnosti litých kol.U některých vozů je tedy možnost použití konkávních alu disků, díky vysokému ET, bez úprav lemů blatníků, nemožná.


 
Vlastnosti, materiál pro výrobu, či způsob výroby samotný se od kol bez propadlého středu, příliš neliší. Hlavní specifikum konkávních kol, jak už bylo řečeno, tkví právě v jejich neobvyklém vzhledu.Vyberte si alu kola
Jaká alu kola na Audi
Jakmile uvidíte tuto galerii alu kol Audi, budete chtít vyměnit stávající originální elektrony Audi za jiné... více
ABT Sportsline – je libo závoďák?
Historie, závody, úspěchy, nadupaný káry, libový elektrony... No prostě všechno o ABT Sportsline! více
Legendy 2018 - Fotoreport
Legendy se v České Republice za krátký čas své existence staly motoristickým svátkem, jehož opomenutí by se pro automobilového fandu rovnalo vlastizradě a zámince k upálení na hranici. více

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS