Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Kovaná alu kola

Nejspíš jaksi instinktivně tušíte, že litá a kovaná alu kola nejsou jedno a totéž. Jenže, když se řekne kované kolo, do mysli se neodbytně vkrádá představa středověkého kováře, jak do alu kola neúnavně buší perlíkem, pak si znaveně otře pot z čela, sáhne kleštěmi do výhně a vytáhne zbrusu nové elektrony. Tak takhle rozhodně ne!

Kovaná alu kola Vissol
 
Vypuďte z mysli obrázek Luďka Soboty, jak ve filmu Jáchyme, hoď ho do stroje rozklepává ’nejtek’’. Kovaná alu kola jsou vyráběna vysoce sofistikovaným způsobem.

 

I když jsou stejně jako litá alu kola vyráběna z lehkých slitin, rozdíl výroby je hlavně v metodě, vyrábí se tzv. zápustkovým kováním – materiál se pomocí hydrauliky a mnoha speciálních nástrojů skutečně naková do formy a na konci nesmírně komplikovaného procesu stojí velice odolné alu kolo z jediného kusu slitiny.

Kovaná kola Vissol
 
K přednostem kovaných kol patří jejich nízká hmotnost (což mají společné se všemi litými koly a dalšími alu koly vyráběnými z lehkých slitin), nicméně oproti ostatním typům vynikají větší spolehlivostí a pevností. Kované kolo jen tak něčím nerozbijete! Stejně jako u všech hliníkových kol je na ně pěkný pohled, ovšem za všechny tyto výhody si musíte trochu připlatit. Vyšší cenu má na svědomí právě onen složitý proces výroby, použitými materiály se kovaná kola od svých bratrů a sester příliš neliší.

Kované disky Vissol

Máte zájem o objednání kovaných alu kol na zakázku přímo pro Váš vůz za bezkonkurenční cenu? Velmi rádi Vám je objednáme. Vyberte si zde:

Zobrazit katalog kovanných kol
Imsa - víc než jen obyčejný tuning
Alu kola Imsa Vám, stejně jako špičkově vyladěné vozy, vyrazí dech. Neobyčejný německý úpravce Imsa vyrábí neskutečné věcičky... Pojďme se na ně spolu podívat. více
Historie alu kola - 1. díl - první nápad
Kde se zrodil první nápad přemisťování díky kulatým předmětům. První hodina dějepisu a historie alu kola je tu. více
Alu kola na dodávky
Přece jste nechtěli svoji dodávku nechat na nevzhledných plecháčích! Vyberte si pořádná alu kola a udělejte se svou dodávkou spoustu parády. více

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS