S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

10 rekordů a neuvěřitelných statistik ze světa alu kol a pneumatik

 Připravili jsme pro vás článek, který rozšíří vaše vědomosti o pneumatikách a kolech. Připoutat, vyjíždíme...

1.    Nejrychlejší světové auto
Trust SSC má 34” alu kola a drží světový rekord 1228 km/h, což znamená, že překonal rychlost zvuku. Výrobcem kol byla firma Dunlop.

Trust Ssc

2.    Připadá Vám,
že dvěstěpětky, které máte na autě už jsou úctyhodně široké? Ve srovnání s předními pneumatikami Chevroletu Camaro Z/28 šíře 305mm a nejširšími předními sériově používanými gumami na Dodge Chalenger Demon šíře 315mm, to není nic.

Pneumatiky Dodge Challenger

3.    Prvenství v nejširších
zadních sériově použitých pneumatikách společně sdílí Lamborghini Aventador SV a Dodge Viper 4. Výrobci na zadní alu kola montují gumy neuvěřitelné šíře 355 mm!

Pneumatiky Lamborghini Aventador Sv

4.    Nejdražší pneumatiky
Michelin pro Bugatti Veyron jsou navrženy pro rychlost nad 400km/h. Touto rychlostí je však možné na daných pneumatikách jet pouhých 15 minut, což je 100km. Místo, kde můžete jet takovou rychlostí tak dlouho, budete jen těžko hledat. Možná nějaké solné jezero či poušť. Musíte však myslet na to, že Vám nejspíš při neskutečné spotřebě Veyronu dojde palivo dříve než vzdálenost ujedete. Cena za sadu těchto speciálních pneumatik je šílená - cca 900.000,- Kč. Za tuto cenu pořídíte slušně vybavenou novou Škodu Octavii Rs!

pneumatiky bugatti veyron

5.    Největší vyráběná pneumatika
pro těžební Caterpillar 797B je vysoká 4,3 metru, váží více než 5,5 tuny. Pneumatiky mají nosnost 100tun a na výrobu jedné je použito cca 900kg oceli. Z materiálu použitého na jednu pneumatiku byste vyrobili 600 kusů běžných automobilových pneumatik. Jedna taková pneumatika vyjde v přepočtu na necelý jeden milion korun!

pneumatiky caterpillar

6.    Roční světová produkce
pneumatik převyšuje více než jednu miliardu pneumatik. Neuvěřitelné, že?

Pneumatiky Michelin

7.    Jedna zadní pneumatika raketoplánu NASA
váží téměř 100 kg a disponuje možným provozním zatížením vyšším než 64 tun, což je trojnásobné zatížení Boeingu 747. Raketoplán NASA má dvě přední a čtyři zadní pneumatiky, které bez problému vydrží rychlosti kolem 400 km/h, což je nejvyšší rychlost Bugatti Veyron. Zadní pneumatiky raketoplánu mohou být použity pouze na jedno a přední na dvě přistání. Výrobcem je od roku 1982 firma Michelin.

pneumatiky raketoplán

8.    Pneumatika pro Boeing 747 stojí
v přepočtu přibližně 45.000,- Kč, zatímco pneumatika pro Airbus A380 více než 2.000.000,- Kč. Za zmínku stojí, že pneumatika na Boeingu má životnost zhruba 6 let s protektorováním, zatímco pneumatiky u Airbusu vydrží pouze 6 měsíců při běžném pravidelném používání letadla.

pneumatiky boeing

9.    Oficiální pneumatiky pro Monster Truck mají
výšku 1,68 metru - 66” a šíři 1,09 metru, jedna taková pneumatika přijde na více než 50.000,- Kč.

pneumatiky monster truck

10.    Výrobce hraček Lego je největším
světovým producentem pneumatik. Ano, čtete správně. Samozřejmě těch na své hračky. Přesto je výrobce Lego s 320 miliony vyrobených pneumatik ročně zapsán v Guinnessově knize rekordů jako držitel světového rekordu.

Lego - největší světový producent pneumatik

Zajímavé, že? Doufáme, že jsme vás naším článkem pobavili a obohatili o pár zajímavých informací ze světa alu kol a pneumatik.

... a samozřejmě si u nás nezapomeňte vybrat nějaká krásná alu kola!
Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: pneumatiky alu kola zajímavosti kuriozity rekordy
Kam obyčejná auta nemohou, Off Roady začínají. Ti z vás, které nebaví jízda po obyčejné silnici, už víte, o čem je řeč. Jaké auto si ale vybrat? Zde máte 10 nejlepších amerických Off Roadů.
Originální elektrony Audi jsou špička mezi hliníkovými disky a my víme proč
Alu kola už máte a chcete, aby Vaše auto vypadalo ještě lépe? Pak super wrap je ten nejlepší make up pro Váš vůz. Koukněme na ty nejpovedenější...

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS