S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Osm zajímavostí o Volkswagenu

Věděli jste, že první Volkswagen si poručil Hitler a navrhl Porsche? A věděli jste, že...


1. První Volkswagen si poručil Hitler

 

První Volkswagen byl navržen a vyroben na přímý rozkaz Adolfa Hitlera, který chtěl pro Němce kvalitní a dostupné vozidlo, kterým by Německo postavil na kola. Šéfem projektu určil Ferdinanda Porscheho. Zadání bylo jasné - vůz, který uveze dva dospělé a tři děti rychlostí až 100 kilometrů za hodinu. A tak vznikl Volkswagen - v překladu Lidové vozidlo. Tento vůz, všem známý jako Volkswagen Beetle (Brouk) se vyráběl od roku 1938 až do roku 2003, kdy definitivně skončila licenční výroba v Mexiku.

První Volkswagen Beetle

 

2. Golf nebyl prvním hot-hatchem

 

Hot hatch je označení pro malé hatchbacky s velkým výkonem. Přestože si mnoho lidí myslí, že tuto kategorii vozů "založil" Volkswagen se svým Golfem GTI první generace, není tomu tak. Prvním vozem tohoto druhu byl francouzský Renault 5. Golf GTI první generace je dodnes velmi ceněným vozem a majitelé si ho často upravují - ať už jde o vylepšení interiéru, nový lak, nebo elektrony místo plecháčů.

Alu kola VolksWagen Golf

 

3. Volkswagen nevyrábí pouze Vwčka

 

Mnoho automobilek už dávno nefunguje jako samostatný subjekt, ale spadá pod koncern Volkswagen. Asi nejznámější je pro nás Škoda Auto, která se s VW spojila v 90. letech, ale patří sem i Audi, Bentley, Bugatti, Porsche, Lamborghini, SEAT, a co vás možná překvapí, tak i výrobci nákladních vozů MAN a Scania.

Elektrony Golf
Výprodej Alu kol!

 

4. Volkswagen závodí s tahači

 

Věděli jste vůbec, že VW nějaké tahače vyrábí? Ano, je to tak, a dokonce s nimi i závodí. V Jižní Americe patří Volkswagen mezi přední výrobce tahačů, a tak s nimi i soutěží v brazilském mistrovství tahačů. Automobilové závody jsou hned po fotbale druhým nejoblíbenějším brazilským sportem, takže pro VW je to skvělá propagace.

Alu kola Vento

 

5. Jména pro vozy inspirovaná větry

 

Přemýšleli jste někdy nad tím, proč mají vozy VW názvy, jaké mají? Vysvětlení je jednoduché, automobilka přebírá názvy různých větrů z celého světa, například:
Polo - podle severního polárního větru
Vento - italský výraz pro vítr
Bora - označení pro dva větrné proudy na Bálkánu
Passat - německé označení rovníkového větru, který ovlivňuje globální větrný systém, zejména nad oceány.

Alu kola Volkswagen Golf 5

Nejkrásnější alu kola

 

6. Lakování na vozech VW patří k nejlepším na světě

 

Volkswagen je německá značka, a jako taková si zakládá na kvalitě, a to i u laku. Lak na vozech VW je čtyřvrstvý, každá vrstva používá jinou techniku lakování, a pro kontrolu kvality laku se používají malé oblázky, které se vymrští ze speciální pistole na lak - a ten vydrží. A není to jen lak, který patří u Volkswagenu mezi špičku. U většiny modelů si můžete pořídit doplňkovou výbavu, například hliníková kola, u některých jsou dokonce i v základní výbavě.

Alu kola VW GOLF
Top

 

7. Volkswageny jsou nejprodávanější na světě

 

Vozy Volkswagen Passat, Beetle a Golf patří na seznam deseti nejprodávanějších vozů v historii. VW je celosvětově velmi oblíbená značka. Aby taky ne, když nabízí jedny z nejlepších motorů na světě, širokou síť servisů, precizní design a také velkou škálu doplňkových prvků, od alu kol až po celokožený interiér.

Alu kola Golf
Top výprodej

 

8. Volkswagen Brouk hvězdou filmového plátna

 

Volkswagen Brouk si našel cestu nejen mezi řidiče, ale také filmové diváky. Společnost Disney od roku 1969 natočila šest filmů, ve kterých hraje hlavní roli Volkswagen Brouk pojmenovaný Herbie, charakteristický tím, že má svůj vlastní rozum. Ve filmech se účastní závodů, čemuž odpovídá i design s velkým číslem 53 na přední karoserii a dveřích.

Alu kola VolksWagen Golf

Máte také fajnový Volkswagen? Víme, jak ho udělat ještě atraktivnější...

Alu kola milano design

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: historie zajímavosti fakta volkswagen
Přece jste nechtěli svoji dodávku nechat na nevzhledných plecháčích! Vyberte si pořádná alu kola a udělejte se svou dodávkou spoustu parády.
Máte-li v plánu vykrást banku a součástí je únik autem, pak se rozhodně vyhněte těmto destinacím...
Je nejvyšší čas začít hledat vhodné elektrony na Vaší Škodovku než Vám je někdo vyfoukne před nosem. Poradíme Vám jaká alu kola jsou vhodná právě pro tu Vaši.

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS