Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

10 zajímavostí, které jste netušili o Lamborghini

Vozy Lamborghini jsou známé svým oslnivým designem a velmi vysokým výkonem. Samozřejmostí jsou ty nejpokročilejší technologie a všechny modely jsou samozřejmě osazeny luxusními alu koly.

Lamborghini, to nejsou jenom modely Gallardo nebo Murciélago. Tato značka má bohatou historii, během které vyvinuli spoustu zajímavých modelů.

 

10. Lambo traktor

 

Alu kola | Lamborghini
 

Ferruccio Lamborghini byl původně výrobcem traktorů. Vlastní automobily začal vyrábět poté, co si stěžoval na spojku u svého Ferrari. Enzo Ferrari ho setřel a sdělil mu, ať se laskavě drží svých traktorů a neplete se do toho, čemu nerozumí. A tak vznikl model 350 GT.

 

9. Lambo - vojenský Off road

 

Elektrony | Lamborghini
 

Lamborghini se pokoušelo prodat americké armádě svůj vojenský offroad speciál s 5,9 litrovým osmiválcem. Bohužel, jediný vyrobený model byl zničen při nehodě v poušti.

Top výprodej

8. Nebezpečně rychlé vozy

 

Litá kola| Lamborghini
 

Bob Wallace, svého času vrchní testovací jezdec značky, některé modely upravil. Šlo o vozy Jota, Jarama a Urraco. Vůz Jota byl tak silný, že ho dealer nezvládl a zničil, když ho ukazoval svému kolegovi.

7. Limitovaná série Lamborghini

 

Hliníková kola | Lamborghini

Výprodej


Distributor Lamborghini pro Jižní Ameriku dostal povolení upravit vůz podle svých představ. A tak vzniklo Lamborghini Coatl s výkonem 635 koní a maximální rychlostí převyšující 350 km/h.

 

6. Lambo golfové vozíky pro Vatikán

 

Alukola | Lamborghini
 

Policie v papežském státu Vatikán používá stylové golfové vozíky podle návrhu syna Ferrucia Lamborghiniho.

 

5. Ideální vůz na solné jezero

 

Alu kola | Lamborghini

Totální výprodej
 

Jeden šílenec se pokusil modifikovat svůj vůz Countach tak, aby přejel Bonnevillské solné pláně. Dosáhl s ním rychlosti 325 km/h

 

4. Interiéry ze stříbrné kůže

 

Alu kola | Lamborghini
 

Lamborghini Marzal mělo interiér ze stříbrné kůže, ale hlavně kompletně skleněné výklopné dveře. Vskutku unikátní design.

 

3. Čtyřdveřové Lamborghini

 

Alu kola | Lamborghini
 

Nejdelší Lamborghini v historii byl model Faena, který byl založen na Lambu Espada. Je to jediné čtyřdveřové Lamborghini v historii. 

 

2. 900 koní a 400 km / h

 

Alu kola | Lamborghini

Výprodej Alu kol!
 

Firma Gemballa upravila model Diablo přidáním dvojitého turba a podle všeho měl motor výkon 900 koní. Byl ale snížen na 750 koní, aby nedošlo k jeho poškození. V testovací jízdě vůz překročil hranici 400 km/h.

 

1. Doutníky Lamborghini

 

Alu kola | Lamborghini
 

Lamborghini nevyrábí pouze automobily. Mnozí z vás jistě viděli reklamy na parfémy Lamborghini, ale k dispozici je například i humidor na doutníky.

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: zajímavosti historie supersport luxus rekordy fakty
Pod parádními alu koly musí být pořádný brzdič. Který je ale ten nejlepší? Hádejte...
Elektrony Japan Racing jsou velice oblíbené. Nyní můžete mít tato úžasná litá kola i Vy. Jsme autorizovaní prodejci alukol Japan Racing pro ČR.
Je nejvyšší čas začít hledat vhodné elektrony na Vaší Škodovku než Vám je někdo vyfoukne před nosem. Poradíme Vám jaká alu kola jsou vhodná právě pro tu Vaši.

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS