S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Deset nejdražších klasických aut v historii

Klasické sportovní vozy jsou něčím, po čem touží snad každý bohatý člověk. A ti se pak nezdráhají utrácet za ně v aukcích po celém světě nehorázné množství peněz. Boháčům pochopitelně nestačí namontovat si na běžný vůz elektrony, aby zaujali svoje okolí. 

Podívejte se na deset nejdražších vozů, které kdy byly v historii vydraženy. Pokud ale vy nepatříte k těm šťastlivcům, kteří by si mohli takové skvosty dopřát, nezoufejte. Podívejte se, jaká litá kola jsou k dispozici pro váš vůz a dopřejte mu také sportovní nádech.

 

10. Mercedes Benz 540K Spezial Roadster

Mercedes Benz 540K Spezial Roadster

Tento vůz z roku 1937 se v roce 2011 prodal za cenu přesahující devět a půl milionu dolarů. Lehký roadster s přeplňovaným motorem o objemu 5,4 litru nabízel v kombinaci s velmi pohodlným interiérem rychlé a komfortní svezení. Kupující udělal skvělou investici.

 

9.Bugatti Royale Type 41 Kellner Coupe

Bugatti Royale Type 41 Kellner Coupe

Tenhle dlouhán z roku 1931 se prodal v Londýně za 9,8 milionu dolarů. Ettore Bugatti snil o vyrobení toho největšího luxusního auta, které by používali královské rodiny po celém světě. A tohle auto skutečně velké je. Dovedete si představit, jak těžké muselo být s ním někde zaparkovat?

Výprodej

8) Dusenberg Model J s karoserií Murphy


Dusenberg Model J s karoserií Murphy

Prvně spatřil tento vůz světlo světa v prosinci 1928. Měl hydraulické brzdy s posilovačem, a přestože celkově byl velký, moc neváží. Hmotnost činí jen 2 400 kilogramů. V roce 2011 se prodal za 10,34 milionu dolarů.

Totální výprodej 

7. Ferrari 250 GT SWB California Spyder

Ferrari 250 GT SWB California Spyder

Tenhle rudý krasavec bez střechy se prodal už v roce 2008. Nového majitele přišel na téměř 11 milionů dolarů.

 

6. Ford GT40 Gulf/Mirage

Ford GT40 Gulf/Mirage

Tohle je oficiálně nejdražší americké auto v historii. Vůz z roku 1968 ve speciální závodní úpravě se prodal v roce 2012 za rovných 11 milionů dolarů.

 

5. Ferrari 250 GT California LWB Competizione Spider

Ferrari 250 GT California LWB Competizione Spider

Tohle Ferrari je jedním z nejžádanějších sportovních vozů na světě. Vozy se vzpínajícím se ořem na žlutém pozadí na kapotě měly v 60. letech prostě neskutečný šmrnc. A podle toho se také určuje jejich cenovka. Tohle putovalo k novému majiteli za 11,3 milionu dolarů.

 

4. Mercedes Benz 540K Spezial Roadster

Mercedes Benz 540K Spezial Roadster

Ano, tento model už v našem žebříčku jednou je, na desátém místě. Jenže tento je ještě dražší, protože byl vyroben v roce 1936 na zakázku pro pruskou královskou rodinu. A v roce 2012 se vydražil za 11,77 milionu dolarů.

Top výprodej

3. Ferrari 250 Testa Rossa

Ferrari 250 Testa Rossa

Tak s tímhle autem dobylo Maranello čtyřiadvacetihodinovku v Le Mans. V roce 2009, kdy se prodalo, šlo o nejdražší vydražený vůz na světě. Takové ceně se nelze divit, když tohoto klenotu bylo vyrobeno jen 22 kusů.

 

2. Ferrari Testa Rossa - prototyp

Ferrari Testa Rossa - prototyp

Pokud je ještě něco cennějšího, než závodní Testa Rossa, pak je to prototyp tohoto vozu. Jde o první pojízdný koncept modelu, který následně ovládl závod 24 hodin Le Mans. Vydražil se za 16,39 milionu dolarů.

 
Výprodej Alu kol!

 

1. Ferrari 250 GTO

Ferrari 250 GTO

Nejžádanější z nejžádanějších vozů. Tenhle model z roku 1962 se vydražil za neskutečných 35 milionů dolarů! Model 250 GTO patří k nejobdivovanějším modelům v historii Ferrari a bylo ho vyrobeno jen 39 kusů.

 

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: historie zajímavosti fakta aukce
Věděli jste například, že Ford je nejčastější vítěz WRC, že Ford dodával motory pro všechny vozy F1, že černý Ford je nej...
Legendy se v České Republice za krátký čas své existence staly motoristickým svátkem, jehož opomenutí by se pro automobilového fandu rovnalo vlastizradě a zámince k upálení na hranici.
Jak udělat auto ještě atraktivnější? Od řezání flexou po nejmodernější snížené sportovní podvozky. Jakou variantu si vyberete Vy?

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS