S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Mazda - 10x známá i neznámá

Automobilka Mazda se v posledních letech rozšířila už i na našich silnicích. Japonská firma vyrábí automobily už dlouhá léta a patří k průkopníkům hybridního pohonu vozů. Myslíte, že víte o Mazdě všechno? Zde je deset věcí, které jste nejspíše nevěděli.

 

1. Název značky podle náboženství

 

Alu kola Mazda

Jméno Mazda není jen tak vycucané z prstu. Je odvozené od boha Ahura Mazda z jednoho méně známého východního náboženství.

Top výprodej

2. Komické kupé Mazda

 

Mazda R360

Prvním vozem, který nesl značku Mazda, byl malý vůz R360 Coupe s trochu komickým designem. Na oslnivý výkon mohli tehdejší majitelé zapomenout.

 

3. Nečekaně rychlé motory Mazda

 

Alu kola Mazda RX7

V roce 1979 zvládla Mazda RX-7 ujet čtvrt míle za 11,938 sekund při maximální dosažené rychlosti 111,8 mil za hodinu. To vůbec není špatné, když uvážíte, že vůz je poháněn pouze rotačním motorem.

 

4. Wankelův rotační motor mezi špičkou

 

Alu kola Mazda

První sériově vyráběná Mazda s rotačním Wankelovým motorem byl model 110S Cosmo. Mírně upravená verze pro závodní okruhy dokázala dojet na čtvrtém místě v závodě na 82 hodin na legendárním okruhu Nürburgring. Od rotačních motorů se ale později upustilo a dnes se téměř nepoužívají.Princip Wankelova motoru


Výprodej Alu kol!
 

5. Nečekané! Mazda to nandala Nissanu

 

Alu kola  Mazda RX3

V 70. letech dokázala maličká Mazda RX3 předčit v šampionátu japonských cestovních vozů Nissany Skyline GT-Rs.

 

6. Mazda Mps rychlejší než Mazda Rx8

 

Alu kola  Mazda MPS

Mazda 3 MPS patří k nejrychlejším Mazdám, které si v současnosti můžete pořídit. Z nuly na sto to zvládne za 6,1 vteřiny a se svou maximální rychlostí hravě překoná i Mazdu RX8. Na takový vůz samozřejmě nepatří nic jiného než pořádná závodní alu kola, která dodává Mazda k vozům Mps již v základu.

 

7. Mazda proti kriminalitě

 

Alu kola Mazda

Mazda Roadpacer z roku 1975 je prvním vozem, který měl v sobě zabudovaný systém chránící před únosy. Při rychlostech nad 10 km/h se totiž automaticky odemkly všechny dveře, pokud byly zamčené. Takže unesená osoba mohla klidně dveře otevřít a z vozu vyskočit.


Top límcová alu kola
 

8. Aston Martin od Mazdy

 

Alu kola mazda

Pokud chcete mít Aston Martin, ale na tak luxusní vůz prostě nemáte, můžete si nechat předělat Mazdu MX-5 do podoby Aston Martinu. Dělá to australská firma Custom Automotive Restyling a model nazývá AMX07. Samozřejmostí jsou u takového vozu elektrony, protože na plechových kolech by to zkrátka nebylo ono.

 

9. Nejlepší srazy Mazda

 

essen 2010

Největší sraz majitelů vozů Mazda se konal v Essenu v Německu v roce 2010. Sešlo se zde 459 majitelů vozu Mazda MX-5 se svými vozy. Burácení výfuků, naleštěné karoserie a přehlídka originálních i tuningových alu kol Mazda, která se jen tak nevidí.

 

10. Rekordní rychlosti na solných pláních

 

Alu kola Mazda

Nejrychlejší Mazda RX-7 zaznamenala rychlost 242 mil za hodinu na solných pláních v Bonnevillu. Dokonce se věřilo, že by mohla překonat rychlost 300 mil za hodinu! Pro takovou rychlost bylo samozřejmě nutné vůz patřičně upravit, včetně montáže speciálních pneumatik a litých kol, připravených na takovou zátěž.

Alu kola pro vaši mazdu

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: alu kola mazda mazda zajímavosti historie jdm
Alu kola Mercedes jsou jedny z nejkrásnějších. Věděli jste ale o svém voze také, že...
Přijměte pozvánku do světa luxusu. Nádherná alu kola na výjimečných automobilech, které jsou určeny pouze pro několik málo vyvolených, nám nemohla uniknout. Podívejme se na ně blíže...
Wortherseetreffen zná snad každý Vw fanda. Podívejte se s námi na každoroční setkání těch nejkrásnějších Volkswagenů na těch nejúžasnějších alu kolech...

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS