S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Osm věcí, které jste možná nevěděli o Fordu

Ford je jednou z nejstarších a nejtradičnějších automobilek na světě. Jde o automobilku, která díky svému zakladateli Henry Fordovi a jeho revolučním postupům a myšlenkám postavila Ameriku na kola. Ford zavedl ve své továrně pásovou výrobu, čímž umožnil masovou produkci. Navíc byly jeho vozy cenově dostupné pro tehdejší střední třídu. Později se automobilka rozšířila do téměř celého světa a zná jí snad každý řidič. Těchto osm věcí jste ale možná o Fordu nevěděli.

 

1. Černý Ford je nej...

 

Ford mustang


Fráze "můžete mít jakoukoliv barvu chcete, pokud je to černá", je nejvíce spojována s vozem Ford model T. Jde ovšem o mýtus. V prvních šesti letech výroby dokonce černá barva vůbec nebyla v nabídce. Černou barvu zavedl Henry Ford až později z jednoho prostého důvodu - schnula nejrychleji ze všech barev, což urychlilo výrobu.Výprodej


2. Ford - nejčastější vítěz WRC

 

Ford WRC


Ford vyhrál více závodů WRC než kdokoliv jiný. Tento rekord si Ford zajistil v květnu 2010 při Latvalově vítězství na Novém Zélandu. Nejvíce vítězství si připsal s vozem Ford Focus.

 

3. Motory Cosworth Formule 1 pro vozy všech značek

 

Ford F1 motor


 

Motor Cosworth DFV je jedním z nejznámějších motorů v historii závodů Formule 1, od 60. do 80. let ho používaly téměř všechny významné stáje. Proč ale nese jméno Ford, když se do Fordů nikdy nemontoval? V roce 1966 požádala stáj Lotus o motor Ford, ten ovšem zakázku předal Cosworthu. Spolupráce těchto dvou firem je známá také díky modelu Sierra Cosworth.

 

4. Ford poráží Ferrari

 

GT40


Legendární Ford GT40 byl postaven, aby dokázal konkurovat Ferrari v závodech Le Mans, ve kterých v 60. letech Ferrari drželo nadvládu. A hned v roce 1966 se to povedlo, když Ford GT40 obsadil první tři místa.Top Výprodej

 

5. Ford Rs a nejznámější sportovní úpravy

 

Alu kola Ford Focus RS


Existuje více než 25 modelů Ford, které mají přídomek RS. Od 70. let se označení RS stalo jednou z nejznámějších značek v automobilovém průmyslu. U modelů RS, které jsou sportovněji laděné, se samozřejmě počítá také s dobrým vzhledem, proto bývají už v základu namontována litá kola Ford.Top výprodej

 

6. 10x kolem zeměkoule

 

Alu kola Ford


Ford za dobu své existence vyrobil tolik vozidel, že kdyby se všechny postavily do řady za sebe, desetkrát by tato řada obkroužila obvod Země.

 

7. Dva druhy paliva již v roce 1911

 

Alu kola Ford model T

 

V roce 1911 byl Ford model T vybaven nastavitelným časovačem zapalováním a variabilním karburátorem. Přeloženo do češtiny - mohl jezdit na dva druhy paliva. Mohl jezdit buď na klasický benzín, nebo palivo na bázi alkoholu.


8. Zákaz turbomotorů kvůli nadvládě Rs500

 

Alu kola Ford RS500


Obrovský úspěch vozu Sierra Cosworth RS500 v závodech cestovních vozů je velmi dobře zdokumentován a znám. Co už je ale známo méně je fakt, že ostatní výrobci si stěžovali na přílišnou dominanci těchto vozů. Proto mezinárodní automobilová federace zakázala používání turbomotorů v závodech cestovních vozů. Toto pravidlo platilo až do roku 2010. V civilní verzi je dnes Sierra velmi ceněným artiklem. Jednak pro svůj vysoký výkon a dobré jízdní vlastnosti, ale také pro skvělý design a sportovní elektrony Ford Rs.

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: ford fakty historie zajímavosti
10 zajímavostí, které jste možná netušili o Škodovce. Trocha historie o naší oblíbené automobilce.
Připravili jsme pro vás malou ochutnávku pražské Autoshow. Nechte se okouzlit přenádhernými auty zvučných jmen a neodolatelného vzhledu v prostředí Průmyslového paláce.
Nissan Skyline patří dnes už mezi legendární modely. Vyhledávaný je pro své unikátní jízdní vlastnosti a skvělý design, kterým na silnici ohromíte. Zde je deset věcí, které jste o tomto voze nevěděli.

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS