S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Škoda Octavia - 10 zajímavostí

Škoda Octavia je u nás synonymem pro vůz nižší střední třídy. Oblíbený liftback/kombík z Mladé Boleslavi sklízí úspěchy u nás i ve světě. Když se v roce 1996 dostala do prodeje první novodobá Octavia, šlo o první české auto, které se mohlo měřit se západními vozy. Zde je deset zajímavých informací, které byste o Octavii určitě měli vědět.
 

1. Nadčasový design Octavie, který funguje dodnes

 

 Alu kola Škoda Octavia

 

Designové řešení první Octavie nastolilo trend, ve kterém se v Mladé Boleslavi pokračuje dodnes. Poprvé se tak objevila například charakteristická mřížka chladiče, používaná následně na všech dalších modelech škodovky, nebo třeba zadní světla tvarovaná do písmene "C".
Top

 

2. Originální alu kola Škoda, airbagy a mnohem více

 

Alu kola Škoda Octavia

 

První Octavia byla na svou dobu velmi dobře vybavená. Kromě pěkného vzhledu a poměrně slušných motorů nabízela také například boční airbagy - ve střední třídě věc tehdy nevídanou. A samozřejmě slušivé originální elektrony Škoda Octavia.

 

3. Název Octavia z roku 1959

 

Alu kola Škoda Octavia

 

Už v minulosti existoval vůz se jménem Octavia. Vyráběl se od roku 1959 a šlo o kupé/kombi navazující na vůz Škoda 440 Spartak. V tehdejší době šlo o přelomový vůz, který postavil Škodovku zpět na nohy. Proto padla volba na toto jméno znovu i po více než 30 letech.

 

4. Octavia Tour - velký návrat bestselleru

 

Alu kola Škoda Octavia

 

Octavia první generace vydržela ve výrobě až do roku 2010. Vyráběna byla pod názvem Octavia Tour a své zákazníky si vždy bez problémů našla. V dnešní době je stále ještě oblíbená díky spolehlivosti a dobré výbavě, ke které patřily také alu disky Škoda.Výprodej Alu kol!

 

5. Octavii Wrc nahradila Fabia

 

Alu kola Škoda Octavia

 

Octavia existovala také v závodní verzi. První generace závodila v rallye, kde ovšem narazila na zásadní problém - oproti konkurenci byla moc dlouhá a těžká. Závodní úpravy čítající odlehčenou karoserii, vyladěný motor, speciální závodní alu kola Škoda Octavia a další prvky k úspěchům nestačily, proto ji brzy nahradila Fabia.

 

6. Škoda Octavia Rs nejsou jen hezké elektrony

 

Alu kola Škoda Octavia

 

Octavia existuje také v oblíbené verzi RS, která nabízí nejen silnější motor, sportovněji laděný vzhled i podvozek, ale také perfektní elektrony Škoda Octavia Rs v základní výbavě.

 

7. Octavia made in China

 

Alu kola Škoda Octavia

 

Díky modelu Octavia druhé generace prorazila Škodovka také na asijský trh. Velkou oblibu si našla v Číně, kde také existuje závod koncernu Volkswagen, ve kterém se čínské Octavie vyrábí.Výprodej

 

8. Policejní Octavie

 

Alu kola Škoda Octavia

 

Škoda Octavia je vlajkovou lodí Policie České Republiky. Škodovka je majoritním dodavatelem služebních vozů pro českou policii, u které slouží tisíce vozů nejen v běžném policejním zbarvení, ale také v civilní verzi.

 

9. Nejbezpečnější vozy

 

Alu kola Škoda Octavia

 

V Octavii se můžete cítit opravdu bezpečně. Vyplývá to z bezpečnostních testů společnosti EuroNCAP, která udělila Octavii třetí generace ve svých hodnoceních plný počet hvězdiček.

 

10. Octavia safety car

 

Alu kola Škoda Octavia

 

Existuje speciální na zakázku vyrobený vůz Octavia RS třetí generace, který slouží jako safety car na mosteckém autodromu. Zde se předtím používala Octavia první generace v úpravě RS, která byla při příležitosti Czech Truck Prix 2014 nahrazena právě tímto speciálem. Kromě motoru upraveného tak, aby stačil tempu závodních vozů, speciálních pneumatik a světelné signalizace jsou na mosteckém safety caru samozřejmě také závodní odlehčená alu kola.

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: škoda fakty historie zajímavosti
Od designu válečných tanků, tvorby loga podle koňské farmy, hádek s Peugeotem až k nejprodávanějším supersportům dnešní doby...
Stříbrná alu kola jsou OUT! Nebojte se barevných elektronů!
Oficiální prohlášení koncernu GoodYear / Dunlop ke stáří pneumatik. Není prokázáno, že by starší pneumatiky ztráceli na jízdních vlastnostech!

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS