S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Podfuk s homologací a sedm dalších zajímavostí o Škodovce

8. Škoda 130 - 17x vítěz RAC Rally

 

Alu kola Škoda 130


Škoda vyhrála svou kategorii v RAC Rally sedmnáctkrát v řadě. Ptáte se, s čím závodila? Byla to speciálně upravená Škoda 130LR Estelle. Z motoru o objemu 1,3 litru vytáhla skvělých 130 koní. 

Alu kola ŠKODA 742

7. Vylepšené Škodovky pro export byly naprosto super

Říkáte si, že Škodovky řady 742 byly nudnými auty? V Československu ano. Exportní verze byly ale mnohem zajímavější. Pro valuty dokázal tehdejší režim udělat skoro cokoliv, a tak zahraničním zákazníkům nabízel například příplatkový sportovní balíček pro modely 120/Rapid, který zahrnoval větší karburátor, upravenou hlavu motoru, vylepšené vačky a sportovní výfuk. Ano, čtete správně - v 80. letech, u vozů Škoda 120/Rapid, a to přímo od výrobce!

 

6. Dokonalý Škodovácký podvod s policejními vozy

 

Alu kola ŠKODA VB
Vyberte si alu kola, která jinde nemajíI v 70. letech se Škodovce dařilo na závodním poli díky modelům 110R a 130R. Druhý zmiňovaný model je výkonnější verze "erka", vyráběný jen pro závodní účely. Jak ale Škoda přelstila regule FIA, podle kterých směl být homologován jen vůz, kterého se vyrobilo 500 kusů v silniční verzi? Jednoduše. Komisaři FIA ukázala několik civilně vypadajících 130R. Když se ptal, kde jsou zbylé vozy, představitelé automobilky řekli, že slouží u tehdejší Veřejné bezpečnosti a nelze je proto všechny najednou svolat a ukázat. Vychytralé, že?

 

5. Bertone a jeho legendární Škoda Favorit

Alu kola ŠKODA FAVORIT
Škoda Favorit byla přelomovým modelem, který už Škoda nutně potřebovala. Karoserii tohoto vozu navrhl známý designér Bertone. Ano, ten samý Bertone, který se podepsal na designu Lamborghini Miura a Lamborghini Countach.

 

4. Upír z Feratu - závoďák našich snůAlu kola ŠKODA FERAT CONCEPT

Škodovka plánovala také uvedení ryze sportovního modelu. Byl vyroben prototyp Škoda 724 Super Sport. K sériové výrobě ale nikdy nedošlo. Původně byl vůz bílý a měl přídavná přední světla. Ta ale byla sundána a vůz byl mírně upraven a přelakován na černo pro účely natáčení filmu Upír z Feratu. Dodnes je vůz k vidění v muzeu automobilky. 

 

3. Neuvěřitelné! Škoda Felicia VR6


Alu kola ŠKODA FELICIA
Alu kola odesíláme ihned

V 90. letech si Škoda nechala vytvořit speciální úpravu Felicie od společnosti Awesome GTi. Felicia poháněná motorem VR6 byla skutečným monstrem. Navíc měla ta dokonalá alu kola! Proč jen Škoda tohle nenabízela jako sériovou výrobu?

 

2. Dort Škoda za neskutených půl milionu Liber


Alu kola ŠKODA DORT

Nejdražší Škodovkou v historii je - dort. Ano, čtete správně, dort. Škoda si nechala vyrobit dort v podobě Fabie druhé generace jako reklamu na tento model. Stálo to půl milionu liber. 

 

1. Škoda - 100% nejoblíbenější automobilka


ŠKODA ZÁVODY
Limitované edice kol

Škoda má na domácím trhu dodnes obrovský podíl. Ještě v roce 2004 byla téměř polovina všech vozů registrovaných v České republice právě z Mladé Boleslavi.

 

Také máte rádi Škodovky a vlastníte některou z nich? A proč si jí nevylepšit? Alu kola nejsou určena jen pro nejnovější modely jako příplatková výbava. Pěkné elektrony si u nás můžete pořídit jak na zbrusu novou, tak i na starší Škodovku.

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: škoda fakty historie zajímavosti
Automobily upravené firmou Brabus - to nejsou pouze alu kola a aerodynamické prvky. To je hlavně obrovský výkon, který byste u jiného úpravce jen těžko hledali... Nevěříte?
Všechny modely alu kol máme skladem, tak proč Vám je neukázat v nejlepším světle
Je krásná, osobitá, přitažlivá, jen málokdo by jí dokázal odolat. O čem je řeč? No přece o klasické “Americe“, autě, o kterém sní nejeden řidič. Pojďme si na pár z nich trošku posvítit.

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS