S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Off-Road Pneumatiky

Nejenom krásná Off Road alu kola, ale i terénní pneumatiky jsou potřeba pro plnohodnotný Off Road a SUV automobil. Máte-li takový, pak mluvit, psát a číst o Off road pneumatikách není z cesty, není to zbytečné a není to ani ztráta času. Plánujete-li svůj Off-Road automobil obout do pořádných pneumatik, věnujte chvilku času čtení tohoto článku. Tak pojďme na to!
 

Když se řekne Off road... 

...každý si představí ohromné teréňáky, neprůjezdné cesty a kusy bláta rozprskávajícího se o přední sklo. A to by nemohla zvládnout žádná gumová ořezovátka. V ten moment přichází na scénu extrémně odolné pneumatiky, které se vyrovnají s čímkoliv. Zasněžené pláně nebo vyprahlá poušť pro off road pneumatiky neznamenají víc než retardér pro autobus. Zkrátka off road pneumatiky - to jsou gumy s přidanou hodnotou.
 

Typy off road pneumatik

Off road pneumatiky se v zásadě dělí na dva typy, které dále nejsou nijak specificky označovány. První typ je určen primárně pro provoz v obtížnějších podmínkách a tudíž na asfaltu bude trochu hlučnější, kdežto vzájemná poloha bloků dezénu u druhého typu počítá s tím, že jejich majitel se bude chtít čas od času projet i po běžných silnicích a tak zajišťuje tišší jízdu.
 

Off road pneu – kam s ní?

Jak už nejspíš tušíte, off road pneumatiku nenavlečete na koloběžku. Kdepak, ty jsou určeny především pro čtyřkolky s pohonem 4x4 nebo SUV vozy. Okrajově najde využití pro stavební vozy, ty sice nejsou tolik časté, ale když už potřebují Off road obutí, stojí to za to! Radiální pneumatika 59/80 R 63 má průměr čtyři metry a váží pět tun!
 

Výroba off road pneumatik

Ale zpět k obyčejnějším kouskům. Konkrétně ke způsobu, jakým přicházejí na svět. Když totiž chcete stvořit mimořádně odolnou pneumatiku, musíte použít mimořádně odolný materiál a věnovat mimořádnou péči obzvláště těm částem pneumatiky, které mají zodpovědnost za její pevnost. Tím se myslí především tzv. nárazníky, které musí odolávat tlakům při jízdě, bočnice, které mají za úkol chránit pneumatiku proti nárazům a patní lana, jejichž posláním je udržet pneumatiku na ráfku, což v rozmanitých terénech může být úkol poněkud obtížný. Přičemž nepřekvapí, že hloubka dezénu u off road pneumatik přesahuje čísla běžná pro osobní pneumatiky.

Máte zájem o speciální nabídku Off Road pneumatik pro Váš vůz? Milerádi ji pro Vás připravíme.

Vyberte si pneumatiky
Legendy 2018 - Fotoreport
Legendy se v České Republice za krátký čas své existence staly motoristickým svátkem, jehož opomenutí by se pro automobilového fandu rovnalo vlastizradě a zámince k upálení na hranici. více
Límcová alu kola - elektrony s límcem jsou IN
Límcová alu kola jsou pro někoho možná přežitkem, či vrácením se do minulosti. Uznejme ale, že alu kola s límcem, vypadají stále výborně. více
Youngtimer
Oldschool alu kola jsou na vzestupu a s nimi šplhá vzhůru fenomén youngtimerů! více

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS