Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Off-Road Pneumatiky

Nejenom krásná Off Road alu kola, ale i terénní pneumatiky jsou potřeba pro plnohodnotný Off Road a SUV automobil. Máte-li takový, pak mluvit, psát a číst o Off road pneumatikách není z cesty, není to zbytečné a není to ani ztráta času. Plánujete-li svůj Off-Road automobil obout do pořádných pneumatik, věnujte chvilku času čtení tohoto článku. Tak pojďme na to!
 

Když se řekne Off road... 

...každý si představí ohromné teréňáky, neprůjezdné cesty a kusy bláta rozprskávajícího se o přední sklo. A to by nemohla zvládnout žádná gumová ořezovátka. V ten moment přichází na scénu extrémně odolné pneumatiky, které se vyrovnají s čímkoliv. Zasněžené pláně nebo vyprahlá poušť pro off road pneumatiky neznamenají víc než retardér pro autobus. Zkrátka off road pneumatiky - to jsou gumy s přidanou hodnotou.
 

Typy off road pneumatik

Off road pneumatiky se v zásadě dělí na dva typy, které dále nejsou nijak specificky označovány. První typ je určen primárně pro provoz v obtížnějších podmínkách a tudíž na asfaltu bude trochu hlučnější, kdežto vzájemná poloha bloků dezénu u druhého typu počítá s tím, že jejich majitel se bude chtít čas od času projet i po běžných silnicích a tak zajišťuje tišší jízdu.
 

Off road pneu – kam s ní?

Jak už nejspíš tušíte, off road pneumatiku nenavlečete na koloběžku. Kdepak, ty jsou určeny především pro čtyřkolky s pohonem 4x4 nebo SUV vozy. Okrajově najde využití pro stavební vozy, ty sice nejsou tolik časté, ale když už potřebují Off road obutí, stojí to za to! Radiální pneumatika 59/80 R 63 má průměr čtyři metry a váží pět tun!
 

Výroba off road pneumatik

Ale zpět k obyčejnějším kouskům. Konkrétně ke způsobu, jakým přicházejí na svět. Když totiž chcete stvořit mimořádně odolnou pneumatiku, musíte použít mimořádně odolný materiál a věnovat mimořádnou péči obzvláště těm částem pneumatiky, které mají zodpovědnost za její pevnost. Tím se myslí především tzv. nárazníky, které musí odolávat tlakům při jízdě, bočnice, které mají za úkol chránit pneumatiku proti nárazům a patní lana, jejichž posláním je udržet pneumatiku na ráfku, což v rozmanitých terénech může být úkol poněkud obtížný. Přičemž nepřekvapí, že hloubka dezénu u off road pneumatik přesahuje čísla běžná pro osobní pneumatiky.

Máte zájem o speciální nabídku Off Road pneumatik pro Váš vůz? Milerádi ji pro Vás připravíme.

Vyberte si pneumatiky
Nejkrásnější alu kola
Na Ženevském autosalonu 2015 jsme pro vás vyfotili ty nejhezčí elektrony. více
Alu kola Seat - jak vybrat vhodné elektrony na Seata
Podle čeho vybrat litá kola pro Seat Ibiza, Leon, Toledo, Alhambra, Exeo, Altea... Rozteče, velikosti a informace, které vám pomohou při výběru alu kol Seat. více
XS Carnight Classic 4. 0. - tuningový sraz pod rouškou noci
Jedeme na výlet! Nebudou chybět obrovská alu kola, brutálně snížené podvozky a spousta upravených aut, o kterých se vám ani nezdálo... více

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS