Alukola Pneumatiky Příslušenství

Runflat pneumatiky

Takto označovené pneumatiky umožňují pokračovat dále v jízdě i po předchozím defektu či ztrátě tlaku v pneumatice. Mnozí výrobci těmito speciálními pneumatikami nahrazují rezervní kolo či sadu pro opravu pneumatik.

rozdíl mezi běžnou a run-flat pneumatikou

RunFlat pneumatiky mají pevnější bočnici, která je vyztužena tak, aby byla provozu schopná i po zrtátě tlaku. Můžete tedy dále pokračovat v jízdě při doporučené rychlosti do 80 km/h, aniž by se, jako je tomu u běžné pneumatiky, zbortily bočnice gumy.

průřez běžnou a runflat pneumatikou

Dojezd u poškozené RunFlatové pneumatiky je výrobci udáván do 100 až 1000 km. Každý výrobce RunFlat pneumatik doporučuje pro své pneumatiky jinou maximální rychlost a jiný dojezd na prázdné gumě. Tyto informace vždy udává ke každé pneumatice výrobce. RunFlat pneumatiky jsou také díky své konstrukci těžší a tvrdší oproti běžným pneumatikám a cenově dražší.

Označení RunFlat pneumatiky

Run-Flat pneumatiky nelze namontovat na alu kola bez použití snímačů tlaku v pneumatikách. Bez systému monitorování tlaku v pneumatice - TPMS nelze poznat ztrátu tlaku uvnitř pneumatiky a není tedy patrné, že je nutné přizpůsobit rychlost po prázdné pneumatice a nutnost ji opravit. Bez včasné opravy nebo rychlé jízdy po prázdné RunFlat pneumatice může dojít k jejímu poškození. Někteří výrobci RunFlat pneumatik nabízí speciální vrstvu pod běhounem pneumatiky, která zacelí průraz či malé poškození pneumatiky.

První RunFlat pneumatiky byly vyvinuty v 30. letech minulého století. Dnes jsou běžně používány na mnoha nových automobilech.
 

Označení dojezdových pneumatik:

 

   
Bridgestone - RFT
Continental - SSR, CSR
Dunlop - ROF, DSST
Firestone - RFT
GoodYear - EMT, ROF(RunOnFlat)
Hankook - RunFlat
Michelin - ZP
Nokian - RunFlat
Pirelli - R/F, RUNFLAT
Vredestein - VRFC
Yokohama - Run Flat

Objednat pneumatiky

Jaká alu kola na Audi
Jakmile uvidíte tuto galerii alu kol Audi, budete chtít vyměnit stávající originální elektrony Audi za jiné... více
Chcete být In? Postavte starou káru na elektrony!
Neuvěřitelné! Budete překvapeni, jak některé starší vozy vypadají skvěle na elektronech... více
Brabus - Německý luxus na druhou
Automobily upravené firmou Brabus - to nejsou pouze alu kola a aerodynamické prvky. To je hlavně obrovský výkon, který byste u jiného úpravce jen těžko hledali... Nevěříte? více

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS