S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Bosozoku - tuning s nádechem japonského gangu

Bosozoku je subkulturou, jejíž historie se započala v Japonsku, a ze které se vyklubal kult, jenž se pro tisíce lidí stal i životním stylem. Jeho členové jsou typičtí především šílenými tuningovými úpravami, kterými dle názoru většiny hyzdí své automobily a motorky, a které ve světě tuningu nemají obdoby!

Shotokan

Zakladateli této subkultury, jež si získala popularitu zejména bláznivými tuningovými modifikacemi, které se v terminologii Bosozoku nazývají Kaizosha, jsou především japonští armádní vojáci, kteří na vlastní kůži okusili hrůzy druhé světové války. Tito váleční veteráni se rozhodli v 50.letech 20.století založit motorkářský gang, jenž se brzy stal proslulým díky násilnému chování jeho členů a s ním spojeným častým porušováním zákonů.

Toyota Bosozoku

V 60.letech minulého století se začalo rychle šířit povědomí o nepřehlédnutelných strojích, na nichž se tito drsní hoši proháněli a Bosozoku se začalo rozšiřovat i mimo Japonsko. Výsadou Bosozoku už taktéž nebyla jen úprava motorek, ale začalo se v tomto stylu i s auta, které svojí extravagancí vyčnívala nad ostatními.

Japonský Tuning Bosozoku
Výprodej Alu kol!

Největší popularity Bosozoku dosáhlo na začátku let osmdesátých, kdy se k nim hrdě hlásilo na 42 000 členů.


Bosozoku

Dnes už tahle subkultura se svými tuningovými úpravami (bohužel či bohudík, to necháme na rozhodnutí každého z Vás) vymírá, ale o to šílenější kreace se snaží její členové vymýšlet.


Vždy připraveno šokovat

Bosozoku Van
Top výprodej

Výrazné barvy, blikající světla, neonové LED osvětlení, dlouhé výfuky, vyčnívající mnohdy nad střechu auta - to je přesně to, co je pro Bosozoku typické. A co z něj bez nadsázky dělá nejbláznivější tuningové úpravy na celém světě! Vskutku nic pro konzervativního člověka, který nerad vybočuje z davu.

Bosozoku

Smyslem a cílem tuningových úprav Bosozoku je právě snaha přilákat co nejvíce pozornosti, vyvolat pozdvižení a být nepřehlédnutelným. A když auto vybaví silnými reproduktory, které jsou taktéž pro Bosozoku typické, tak i nepřeslechnutelným.


Ani Lamborghini nebylo ušetřenoBosozoku se nevyhnulo ani segmentu drahých automobilů a i majitelé těchto luxusních aut se tímhle specifickým tuningem nechali očarovat a rozhodli se nechat upravit svoje vozy, jejichž hodnota se pohybuje v miliónech korun. Lamborghini Murcielago je samo o sobě autem, po kterém se otočí nejeden kolemjdoucí, ale jeden z jeho majitelů se ho rozhodl udělat ještě nepřehlédnutelnějším tím, že jeho většinu nechal osázet blikajícími světly a na jeho záď si nechal umístit masivní přítlačné křídlo. Vozy značky Lamborghini patří všeobecně mezi nejčastěji upravované luxusní vozy ve stylu Bosozoku a my tak na japonských silnicích můžeme potkat například upravené modely Aventador nebo Diablo.

Bosozoku shotokan
Top

Majitelé vozů inspirovaných Bosozoku se taktéž rádi předvádí před ostatními členy této subkultury i před veřejností, a tak pravidelně pořádají srazy, na kterých jsou k vidění opravdové bizarnosti.

Bosozoku

Ukázkou toho, kam až jsou schopni lidé pro odlišnost svých aut zajít, může být třeba sytě růžový Nissan Cube, který je ozdoben prvky, které připomínají bodliny a navíc je obdařen 6 koncovkami výfuku. Nebo taková Toyota Celica z roku 1977, kterou majitel „vylepšil“ skoro 2 metry vysokým výfukem, který se tyčí za zadní nápravou.Bosozoku je zkrátka něčím, co ve Vás zanechá rozporuplné pocity a je jen na Vás, jestli se přikloníte k tomu názoru, že se jedná o zajímavou a netradiční formu tuningových úprav. A nebo se  Vám to naopak bude zdát jako naprostá šílenost, postrádající sebemenší vkus.

Bosozoku

Jestli jste milovníky střídmějších úprav, ale rádi byste zaujali své okolí něčím výjimečným, něčím, co zaujme na první pohled, v tom případě si můžete na svůj automobil pořídit alu kola, která mu dodají nezaměnitelný vzhled, a která z něj učiní všemi obdivovaný klenot. Kvalitní a pěkné elektrony jsou zkrátka zárukou toho, že Vaše auto bude vyčnívat mezi ostatními. Stačí navštívit náš e-shop www.aluapneu.cz. U nás si zaručeně vyberete to pravé, co Vaše autíčko potřebuje.
Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: tuning zajímavosti historie
Americké svaly nebo americký sen? Říkejte jim jak jen chcete. Představujeme vám deset nejlepších amerických sporťáků! Který se vám líbí nejvíce?
Protože milujeme krásná alu kola a krásná auta, nemůžeme opomenout české tuningové srazy. Jedním z vyhlášených jsou Milovice.
Letem světem od dřevěných loukotí, přes vynález pneumatiky k prvním plecháčům...

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS