Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Aukce vzácných aut

Hned v úvodu zmíníme vlastníka 25 automobilových ikon z Floridy, který se rozhodl, že svá auta chce prodat. Za automobily dostal neuvěřitelných 67 milionů dolarů a překonal tak všechny rekordy. Můžeme tedy říci, že jsou veteráni a vzácná auta velice dobrou investicí.

Alu kola Ferrari 250 LM

Z neuvěřitelných 25 automobilů se tím nejdražším kouskem stalo Ferrari 250 LM z roku 1954. Bylo vydraženo za 17,6 milionů dolarů, tedy kolem 430 milionů korun.

Alu kola McLeren F1

Na seznamu nesměla chybět ani silniční verze McLarenu F1 LM z roku 1998 za 13,75 milionů dolarů, pro představu téměř 335 milionů korun, a byla tak prohlášena za největší sumu vyplacenou v aukci za vůz značky McLaren. Byl to jeden ze dvou vyrobených kusů.

Alu kola Ferrari Enzo

Dalším vydraženým povedeným kouskem na seznamu bylo Ferrari Enzo patřící papeži Janu Pavlovi II. Tento vůz byl vyroben jako poslední v celé sérii. Papež tento vůz převzal v roce 2005, ale hned ho dal na charitu, tudíž nikdy za volant nezasedl. Vydražil se za necelých 6 milionů dolarů.

Alu kola Ferrari F40

Vozů od výrobce Ferrari bylo v seznamu hned několik, např. Model F40 LM z roku 1994 prodaný za 3,3 milionů dolarů nebo pak model 275 GTB/4 z roku 1967.

Alu kola Koenigsegg CCXR

Koenigsegg CCXR, známý také pod názvem "vůz z filmu Rychle a zběsile 5", byl prodán oproti ostatním opravdu za pakatel, tedy za 825 tisíc dolarů.

Alu kola Ferrari 250 GTO

Zajímavostí je, že vůbec nejdražším prodaným autem na světě je Ferrari 250 GTO, které se prodalo za neuvěřitelných 928 milionů korun.

Auta jakožto objekt investice považuje čím dál tím více lidí za dobře řešenou finanční situaci. Veteráni a sběratelské kousky jsou v dnešní době prostě trendy. 

Který automobil byste si vybrali Vy? Napište nám.

Alu kola pro Váš vůz ZDE!

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: luxus zajímavosti fakty historie
Chcete vidět nejúžasnější automobilové a technické skvosty z historie až po současnost? Pak určitě navštivte muzeum v Sinsheimu.
Automobilových aukcí je mnoho. Nestává se ale, aby se na jedné dražilo tolik vzácných aut, jako tomu bylo na Floridě. Které by se líbilo Vám?
Mazda nejsou jen originální alu kola, rychlé motory a moderní design, věděli jste například, že Mazda má jméno podle náboženství, a že si z Mazdy můžete postavit repliku Aston Martinu?

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS