S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Camaro, malá zlá bestie, která žere Mustangy

Chevrolet Camaro vs. Ford Mustang? Dlouholetí rivalové. Který vůz je lepší, a který byste si vybrali vy?

Alu kola Ford Mustang


Když se novináři zeptali představitelů Chevroletu, co vlastně znamená název Camaro, dostalo se jim odpovědi, že Camaro je malé, zlé zvíře, které žere Mustangy.

Alu kola Camaro a Mustang

Rivalita mezi oběma značkami se začala psát v okamžiku, kdy Ford vypustil do světa malý, ale výkonný model Mustang. Ten si velmi rychle získal oblibu zejména mezi mladší částí americké populace. Chevrolet nechtěl zůstat pozadu, proto začal rychle vyvíjet přímého konkurenta pro Mustang. Jak to ale ve skutečnosti je s požíráním Mustangů? Který z vozů nabízí alespoň papírově lepší parametry? Srovnejme si zběžně šestou generaci Fordu Mustang a Chevroletu Camaro.
 
Alu kola Camaro a Mustang

Samozřejmě že ve vrcholné verzi s nejlepším dostupným motorem, tedy osmiválcem. Camaro šesté generace je vybaveno 6,2 litrovým motorem s rozvodem OHV, který disponuje 455 koňskými silami, točivý moment se udává stejným číslem. Mustang má motor o něco slabší. Nejsilnější nabízený je pětilitrový osmiválec DOHC s 32 ventily, který má 435 koní, ovšem garantovaných jen při použití prémiového paliva. Točivý moment je pak v porovnání s Camarem "jen" 400 Nm. Chevrolet navíc používá systém vypínání válců a aktivní správy spotřeby.
 
Alu kola Camaro a Mustang

Ačkoliv Chevrolet Camaro ani Ford Mustang nejsou zrovna vozy, u kterých by se hledělo na spotřebu, Camaro umí být úspornější, pokud si do něj necháte namontovat novou osmistupňovou automatickou převodovku. Zde je Chevy napřed, protože Ford zatím nabízí jen šest stupňů.

Alu kola Camaro a Mustang

Ale dost už bylo srovnávání nic neříkajících parametrů. Podívejme se, jak si oba vozy stojí v přímém srovnání. Camaro se z nuly na sto dostane za  4,3, respektive rovné 4 sekundy při použití automatické převodovky. Čtvrt míle ujede za 12,3 sekundy, za tuto dobu se dostane na rychlost 116 mil za hodinu.

Alu kola Camaro a Mustang
 
Tato bestie samozřejmě kromě výkonu nabídne při ceně přesahující půl milionu korun také dechberoucí vzhled amerických muscle cars. Samozřejmostí jsou u Camara také již z výroby namontované elektrony. U takových vozů jsou alu kola skutečně nutností, kromě vzhledu totiž poskytují také prokazatelně lepší jízdní vlastnosti.

A který automobil byste si vybrali Vy? Bylo by to Camaro nebo Mustang? Napište nám...

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Výhody a nevýhody originálních a neoriginálních alu kol. Které elektrony si vybrat a proč?
Firma Vissol okouzlila tisíce tuningových nadšenců a klienty toužící po exkluzivním provedení alu kol. Dokáže okouzlit i Vás?
Originální elektrony Audi jsou špička mezi hliníkovými disky a my víme proč

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS