S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Ford Mustang

Jako Vinetou, když krotil divoké koně na širých pláních Ameriky, se musí cítit každý, kdo usedne za volant nejprodávanějšího sportovního vozu světa. Ano, je to Ford Mustang. Co stojí za jeho úspěchem? A jaká zajímavá fakta se dají nalézt pod pokličkou? Pojďme se tedy podívat na zoubek této automobilové legendě.

Alu kola Ford Mustang
Jeho alu kola se vůbec poprvé potkala s asfaltem v roce 1964. Tehdy spatřil svět zcela nový typ automobilu s dlouhou přední kapotou a kratičkou zádí. Tato zbrusu nová třída výkonných sedanů dostala název pony car.

Disky Ford Mustang
Což je v kontextu s názvem jejího průkopníka vcelku roztomilá slovní hříčka. Kůň v názvu, ve znaku na kapotě i v motoru přímo pod ní. Tak jak to má být! A nutno říci, že idea nového vozu se uchytila již na ,,první dobrou.“ První generace skutečně stála za to.

Elektrony  Ford Mustang
Jen během prvního roku bylo vyrobeno desetkrát více Mustangů, než se původně plánovalo – počet dosáhl jednoho milionu – důvodem byl obrovský zájem o tento model. Pro Ford Motor Company nacházející se v krizové situaci to byla živá voda.

Ráfky  Ford Mustang
Vyberte si alu kola, která jinde nemají
Vzhledem k výkonu Mustanga je trochu úsměvné, že jeho vizi charakterizoval s ohledem na demografické změny v Americe inženýr Lee Lacocca slovy : ,,Ford musí být levnější verzí Thunderbirdu pro pracující dívku.“ Určitou podobnost Mustangu byste mohli najít s již vyráběným Fordem Falcon. Kromě stejných rozměrů byly z Falcona využity i některé díly za účelem zlevnění a zjednodušení výroby.

Hliníková kola  Ford Mustang
Což ovšem ale v žádném případě nestaví Mustanga na úroveň opsaných diplomových prací. Naopak, byl to právě Ford Mustang, který svojí inovativností inspiroval celou řadu dalších, rovněž velice úspěšných vozů, jakým byl kupříkladu Chevrolet Camaro, nebo kupé Toyota Celica.

 Ford Mustang Alukola
Zatímco první generace sklízela úspěchy, ta druhá byla již méně oblíbená. Prapočátek všech příčin ovšem musíme hledat mimo továrny Fordu. Kvůli nově schváleným emisním normám bylo nutné implementovat nové díly, které učinily auto těžším a tedy i pomalejším.

Černá alu kola Ford Mustang
Stejná okolnost srazila vaz i motoru.  Ten byl na silnice poslán ve slabší verzi než tomu bylo u nadupaného předchůdce. V tomto kousku nebylo koní ani na pořádnou štangli salámu. Právě proto nedosáhl nový model takové oblíbenosti.

Hliníkové disky  Ford Mustang
Další generace již pomalu vracely tuto ikonu do sedla, což ve vší slávě dovršila generace poslední, která se od roku 2015 vyrábí dodnes. Motor vtěsná pod kapotu tohoto hřebce plných 435 koní, což z něj činí vůbec nejsilnější verzi Mustangu.

Alu kola  Ford Mustang
Záruka 2 Roky
Tato generace je prodávána po celém světě. Za celou historii Fordu Mustang vůbec poprvé.

Ráfky  Ford Mustang
V roce 2017 dostal přidanou automatickou převodovku s celkem deseti stupni a prošel faceliftem, pro který našli designéři inspiraci u masky Darth Vadera z Hvězdných válek.

Elektrony  Ford Mustang
O úspěšnosti Fordu Mustang svědčí několik zajímavých čísel a dalších faktů:
- za celou dobu jeho existence bylo vyrobeno přes osm milionů kusů

 Ford Mustang
- svoji epizodní automobilovou roli si zahrál i ve filmu Četník ze Saint Tropez a seriálech Beverly Hills nebo Mike Hammer

 Ford Mustang
- rock´n´rollová ikona Chuck Berry věnovala Fordu Mustang dokonce píseň. Není sice o jeho alu kolech, ale zmiňuje v ní odstín, výkon vozu i skutečnost, že to s ním nakonec neubrzdil

Alu kola  Ford Mustang
Příslušenství zdarma
Jak prohlásil prodejní analytik společnosti Ford: ,,Svět si Mustanga zamiloval.“ A my můžeme jen dodat, že pro celou řadu automobilových nadšenců se stal tento hřebec skutečně koníčkem a srdeční záležitostí.

Hliníková kola  Ford Mustang
Mít hliníková kola nasazená právě na Mustangu je čest  jak pro jejich majitele, tak pro elektrony samotné.

Alukola  Ford Mustang
Máte-li Mustanga čirou náhodou v garáži a chcete-li se přesvědčit, zda má smysl pro humor, stačí, když k němu ve vší vážnosti přijdete, kouknete se zpříma do jeho světlometů a v odkazu na slavnou francouzskou komedii pronesete: ,,Máš oči jako kůň!“

A samozřejmě nezapomeňte, ať už máte jakýkoliv vůz, na pořádná alu kola. U nás jich pro Vás máme požehnaně.
Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: ford mustang historie
Elektrony z frankfurtského autosalonu, které budete v budoucnu vídat na vozech. Které byste brali?
Věděli jste, že první Volkswagen si poručil Hitler a navrhl Porsche? A věděli jste, že...
Vyfotili jsme pro vás ty nejúžasnější elektrony na Essenské Motor Show. Které byste brali pro svůj vůz?

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS