S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Mercedes No.1

Mercedes-Benz patří k nejuznávanějším automobilkám světa. Její vozy jsou synonymem luxusu, precizního zpracování a vysokého výkonu. To jsou obecně známá fakta, která zná každý. Přinášíme 10. zajímavostí o Mercedesu, které jste určitě nevěděli!
 

10. Bezpečnější havárie s Mercedesy

Mercedes Fintail, jak se také říkalo modelům W110 - W112, byly první vozy na světě, které měly deformační zóny. Významně tak přispěly k rozvoji bezpečnosti.
 

Alu kola Mercedes

Záruka 2 Roky

9. Nezničitelné automatické převodovky Mercedes

Velmi raritní Mercedes 450SLC je jediným vozem s automatickou převodovkou, který se prosadil v mezinárodních závodech rally. Převodovka se nerozbila ani u jednoho vozu, který kdy do rally nastoupil.
 

Alukola mercedes

8. Zatraceně rychlý džíp

Na světě existuje minimálně jeden Mercedes třídy G, který je osazen motorem z McLarenu SLR. Má výkon 720 koní, patří bohatému šejkovi z Dubaje a z nuly na sto zrychlí za čtyři sekundy. A nečekejte, že by takový boháč jezdil na plecháčích. Na tomto "géčku" najdete perfektní alu kola.
 

Alukola mercedes

7. Mercedes - 1. benzínový vůz na světě

Karl Benz, zakladatel značky, si patentoval svoje motorem poháněné vozidlo v roce 1888. Bylo to první benzínem poháněné auto na světě. 
 

Alukola Mercedes

6. Ruční výroba Mercedesu za pouhých 18 dní

Mercedes Benz 500E se vyráběl kompletně ručně. Dělo se tak v továrně Porsche a sestavit jeden vůz trvalo přesně 18 dní. 
 

Alukola Mercedes

Příslušenství zdarma

5. Dvojitá okna v základní výbavě

Mercedes W140 S-Klasse má dvojitá okna. To ale není vše, má také topení, které je schopné foukat do kabiny teplý vzduch i s vypnutým motorem. Tento vůz je dodnes ceněným kouskem pro svou spolehlivost, ale i nestárnoucí design, který je ještě umocněn, pokud jsou na voze originální elektrony Mercedes.
 

Alukola Mercedes

4. Okřídlený stříbrný šíp

Mercedes 300SL s výklopnými dveřmi měl pro usnadnění nástupu volant, který šlo posunout do strany. Nárazníky se k vozu dodávaly jen na vyžádání jako příplatková výbava. V základní výbavě ale byla velmi atraktivní paprsková litá kola Mercedes.
 

Elektrony Mercedes

3. Test každého motoru - 40 minut na plný plyn

Všechny motory typu 6,3l V8 a M-100 6,9l z produkce Mercedesu byly kompletně montovány ručně. Všechny také prošly testem na motorové brzdě, který trval čtyři hodiny. Z toho celých 40 minut jel každý motor na plný plyn. 
 

Alukola mercedes

2. I papež se pyšní vlastním Mercedesem

Mercedes využívá jako své vozidlo, tzv. papamobil, také hlava katolické církve - papež. Jeho vůz má vyvýšenou skleněnou kukaň. V ní je umístěné křeslo na hydraulické zdviži, která při jízdě papeže vyzdvihne vzhůru aby byl dobře vidět. 
 

Alukola papamobil

Vyberte si alu kola, která jinde nemají

1. První diesel na světě

Mercedes-Benz postavil první osobní auto určené pro převoz běžných pasažérů, které poháněl dieselový motor. Byl to model 260D, který se začal vyrábět v roce 1936.
 

Alukola Mercedes

Také hledáte krásná a kvalitní alu kola pro Váš Mercedes? Vyberte si z mnoha modelů, které máme skutečně skladem!

Alu kola milano design

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: historie zajímavosti fakta mercedes
Oldschool alu kola jsou na vzestupu a s nimi šplhá vzhůru fenomén youngtimerů!
Límcová alu kola jsou pro někoho možná přežitkem, či vrácením se do minulosti. Uznejme ale, že alu kola s límcem, vypadají stále výborně.
Motoren Technik Meyer se nesoustoustředí jen na "pouhá" alu kola. Nejdůležitější je to, co je pod kapotou. Pojďme spolu zvednout haubnu MTM!

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS