S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Nejmenší a nejnižší automobil – Peel 50 a Mirai

Automobilový svět je plný kuriozit a rekordů. Vedle nejrychlejších vozů s elegantně lesklými alu ráfky futuristických tvarů najdeme také auta nejstarší či nejlevnější. Pojďme se podívat na nejnižší auto světa s výškou pouze 45,2 cm a nejmenší auto, které vypadá doslova jako přerostlá hračka. Jedno mají na svědomí na ostrově Man, druhé Japonci, uhádnete které?

 
Obě tato auta mají oficiální povolení k provozu na silnici, i když svým způsobem mohou být při řízení nebezpečná. A to díky (kvůli) svým rozměrům.

Peel

 

S japonským vozem Mirai klidně podjedete kamion!

 

Je žluté a tenké a pochází z dílny japonských středoškoláků. Vyrobili nejnižší automobil světa, který je možno řídit. Na výšku má pouze 45,2 cm. To může být při řízení opravdu nebezpečné, neboť silnici máte de facto v zorném poli a s tímto autem lze klidně podjet kamion. Sice to může být určitá výhoda v zácpě, ale i tak. Nehledě na fakt, že tuhle „žiletku“ na silnici může běžný řidič v normálním autě, nedejbože autobuse, jednoduše přehlédnout. Mirai, v překladu „budoucnost“, je poháněn elektromotorem a na jedno nabití ujede až 80 km. Maximální rychlost je až 50 km/h. Auto bylo vyrobeno v roce 2010 a roku 2013 zapsáno do Guinessovy knihy rekordů coby nejnižší auto na světě. Podívejte se na srovnání s běžnou výškou automobilu.
 

Mirai
Alu kola odesíláme ihned

Japonci holt mají pro podobné šílenosti prostě vkus a nápady.

 

Peel P50 je opravdu nejmenším autem na světě? Možná ano, ale možná…

 

Peel 50

Automobil, který neuchvátí nejmodernějšími alu koly, extravagantním designem a už vůbec spoustou pohodlného prostoru. Peel P50 je považováno za vůbec nejmenší sériově vyráběný vůz na světě. Jeho výroba začala již v 60.-tých letech a nyní dochází k jeho znovuoživení. Zapomeňte na Smart ForTwo, tohle je opravdu miniaturizace. Na délku má 137 cm, šířku 104 cm a výšku 124 cm, hmotnost 59 kg a žádné deformační zóny. Maximální rychlost,  která je výrobcem omezena a takto nastavena, činí 45km/hod. Konstrukčně se jedná o tříkolový vůz a je jednomístný. Výkon 3,1 kW poskytoval dvoudobý jednoválec chlazený vzduchem.
 

Dvoumístný Trident je jen o několik cm větší

 

Peel 50

Následovníkem původního modelu byl pak Trident, který má délku 183 cm a šířku 107 cm. Hmotnost je u Tridentu 90 kg. Maximální rychlost byla až 74 km/h a to se stejnou spotřebou jako jednomístný P50. Trident byl vyroben pouze v 45 exemplářích, takže je to opravdu historicko-technologická rarita.
 
Kromě toho je zde ještě jedna zajímavost. Automobilka Peel Engineering, která stála za výrobou, byla jedinou automobilkou na světě sídlící na ostrově Man. Jak P50, tak Trident dnes znovu ožívá. Peel Engineering Company najdete dnes v severní Anglii, ačkoli nemá s původní firmou nic společného. Jde o kopie těchto vozů, nikoliv originály.
 
Dnešní Peel P50 je poháněn elektromotorem nebo ho můžete sehnat v benzin-plynové verzi. Tento unikátní elektromobil má výkon 1,5 kW ( 2 koňské síly) a urazí na jedno nabití až 24 km. Benzin-plynová verze má výkon 3 koňských sil. Rarita Vás vyjde cca na 13000 liber, tedy téměř 480000 Kč. Video níže ukazuje, jak se Peel P50 pohodlně vejde do Ford Transitu.
 

Co když ale Peel není opravdu nejmenší?

 

Mirai
Vyberte si alu kola, která jinde nemají

V roce 2014 do Guinessovy knihy rekordů spadá jiné auto, které je nejmenším provozně schopným vozem. Stvořil ho Austin Coulson z Phoenixu v Arizoně. Na délku má 127 cm, šířka je 65 cm a výška 64 cm. Podívejte se na něj, je dokonce se čtyřmi koly.

Jak japonský Mirai, tak Peel jsou kuriózní kousky. V nejnižším autě podjedete kamion, v Peelu se zase pohodlně vejdete i do těch nejužších uliček. A dílo Austina Coulsona je opravdu nejminiaturnějším autem na světě. Peel je ovšem známější.

Máte raději větší věci? My rozhodně můžeme doporučit velká alu kola. A to pro jakýkoliv vůz. Stačí si jen vybrat...

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Hledáte recenze na alu kola Rsw Racing? Jak to s nimi doopravdy je? Podívejme se společně na kvalitu alu kol Rsw Racing.
Mercedes? Bugatti? Ferrari? Nebo snad Ford? Za kterého veterána byste zaplatili jen 9,5 mil. Dolarů? A za kterého 35.000.000,- Dolarů?
Zbrusu nové originální elektrony Audi vypadají božsky. Podívejme se nyní na ta parádní alu kola společně.

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS