S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Rolls-Royce – nekončící vizionářství

Firmu Rolls-Royce zná určitě každý. Od roku 1906 je tato značka známkou kvality, spolehlivosti a luxusu. Už podle těchto charakteristických vlastností by se mohlo zdát, že se bavíme o další z německých manufaktur, které jsou známé svou precizností. Ale kdepak. Rolls-Royce je dítkem britského obchodníka Charlese Rollse a konstruktéra Henryho Royce.Dva vizionáři, co změnili svět?

Charles Rolls se odmala zajímal o motory a o to, jak fungují. Jakožto syn barona z Llangattocku měl jak prostředky, tak známosti k tomu, aby mohl svou vášeň do automobilů nějak dále rozvíjet. Motory však nebyly to jediné, v čem vynikal. Rolls byl také nazýván leteckým průkopníkem. A to zejména díky tomu, že jako první člověk v roce 1910 překonal kanál La Manche letem v jednom letounu tam i zpět. Po založení společnosti Rolls-Royce se stal tváří této společnosti, rovněž to byl právě on, kdo poskytl veškeré finance na založení společnosti jako takové a staral se o všechny obchodní záležitosti.


Alu kola odesíláme ihned

Henry Royce byl naopak taková tichá a velmi nenápadná osobnost, avšak šílený workoholik. Nikdy neskrýval svou vášeň k automobilům. V roce 1903 si pořídil svůj vlastní ojetý quadricykl o výkonu 10 koní, který i přes mnohá vylepšení, které sám provedl, nebyl spokojený. Začal tedy stavět své vlastní automobily. Dohromady postavil tři, z nichž jeden byl pro Royce samotného (i vozy se jmenovaly Royce) a dva byly rozdány ředitelům společnosti, Claremontovi a Edmundsovi. Právě Edmunds byl tím, kdo Rollse upozornil na Royce, což vedlo k založení společnosti Rolls-Royce Limited v roce 1906.Historicky prvním automobilem, vyrobeným společností Rolls-Royce Limited, byl Silver Ghost, který následně sloužil britské armádě. V roce 1931 postihla svět hospodářská krize, která velmi silně zasáhla právě konkurenta firmy Rolls-Royce Limited – Bentley. Rolls se rozhodl firmu odkoupit. Od roku 1914 zařadila firma na přání Charlese Rollse výrobu leteckých motorů, které byly následně využívány v obou světových válkách téměř u poloviny spojeneckých letadel.


Limitované edice kol

Od roku 1980 patřila firma Rolls-Royce Motor Cars zbrojařskému koncertu Vickers plc. Jenže ta se roku 1998 rozhodla, že Rolls-Royce Motor Cars prodá a tím začalo pomyslné přehazování horké brambory a nevědělo se, komu tato legendární značka bude nakonec vlastně patřit. Největším adeptem na zisk tohoto grálu mezi automobilovými značkami byla firma BMW, dodávající motory firmám Rolls-Royce i Bentley, jenže nabídku BMW nakonec překonal Volkswagen. Ten tedy sice vlastnil automobilku jako takovou, ale nevlastnil jméno Rolls-Royce, které patřilo firmě BMW. V roce 2003 tedy došlo k dohodě, že Volkswagen si ponechá firmu Bentley a společnosti BMW připadne plné vlastnictví firmy Rolls-Royce.


 

Luxus, kvalita a perfekcionismus v jednom

Aktuálně nejžádanější verzí automobilů Rolls-Royce je Phantom. Ten je prodáván ve třech různých variantách – sedan, kabriolet a kupé. V průběru roku 2018 je však ohlášená velká novinka. Je tím oficiálně nejluxusnější SUVéčkem světa – Cullinan. Zajímavostí je, že je to vůbec první SUV, vyrobeným společností Rolls-Royce, stejně tak je to jejich první automobil, který bude mít pohon na všechna čtyři kola.

Přes 65% vozů Rolls-Royce, které byly od roku 1906 vyrobeny, jsou stále pojízdné a schopné kdykoliv a kdekoliv vyrazit na cesty.Proč je právě Rolls-Royce tak jedinečný v tom, co dělá?

Jsou to neměnící se tradice. I přesto, jak se doba vyvíjí, jaké možnosti se nám otevírají ve 21. století, tato firma si drží svůj oldschoolový nádech, jaký měla posledních 112 let. Už od samotného začátku je pro interiér využívaná býčí kůže – ať už se jedná o potahy na sedačky nebo třeba palubní desku, vše je pokryté býčí kůži, pro kterou si firma Rolls-Royce dokonce založila svůj vlastních chov býků.


Příslušenství zdarma

Je pravdou, že nejsme daleko k tomu, aby roboti vládli světu, ale firma Rolls-Royce se i v tomto drží své prestiže. Téměř 50% práce provedené na autě Rolls-Royce je odvedeno lidskou rukou. Například veškerý interiér, tvořený dřevem či již zmíněnou býčí kůží, je zhotoven lidmi bez jakékoliv pomoci nějaké té vymoženosti dnešní doby. Každý zaměstnanec firmy Rolls-Royce prochází pravidelně různými tréninky a zkouškami, aby si firma jako taková mohla být jistá, že každý z vozů, který opustí výrobní linku, bude té nejlepší kvality.Tady luxus však ani zdaleka nekončí. Za pár desítek tisíc dolarů navíc Vám firma dokonce nabídne i možnost nadesignování litých kol přesně podle Vaší chuti. Jsou to právě kola, která nejvíce vyčleňují automobily Rolls-Royce z té pomyslné řady. V dnešní době už můžou mít elektrony různé tvary či barvy. Je celkem běžnou praxí, že si zákazníci objednávají alu kola na zakázku jen proto, aby byl jejich vůz nějakým způsobem originální. Jsou to vlastně takové šperky, které Vám v našem e-shopu www.aluapneu.cz můžeme nabídnout za přijatelné ceny a garantujeme Vám, že je z čeho vybírat. A nemusíte být ani vlastníkem Rolls-Royce, i tak bude Vaše auto vyčnívat mezi ostatními.

Vyberte si alu kola
Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: historie rolls royce luxus
Mercedes? Bugatti? Ferrari? Nebo snad Ford? Za kterého veterána byste zaplatili jen 9,5 mil. Dolarů? A za kterého 35.000.000,- Dolarů?
Firma Vissol okouzlila tisíce tuningových nadšenců a klienty toužící po exkluzivním provedení alu kol. Dokáže okouzlit i Vás?
Na chvíli si představte, že disponujete obrovským jměním a chcete si dopřát skutečně drahé auto. Které automobilky by mohly vaší poptávku uspokojit?

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS