S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Škoda Fabia - 10 zajímavých faktů

Kdo by neznal Škodu Fabia, jeden z nejrozšířenějších modelů aut na českých silnicích. Tento vůz, patřící do třídy malých automobilů,  si našel oblibu mezi mnoha řidiči. Přestože Fabii vídáte na silnicích denně,  je možná pár věcí, které jste o ní nevěděli. A pokud víte, určitě neuškodí, když si je připomenete. Zde je deset zajímavých faktů o Škodě Fabia.

 

1. Fabia sedan - absolutní propadák

 

 Alu kola škoda Fabia

 

 

Fabia byla představena roku 1999 na autosalonu ve Frankfurtu. Šlo o nástupce úspěšného modelu Felicia. V první generaci byly vyráběny hned tři karosářské verze - hatchback, kombi a sedan. Sedan se ale nikdy moc neujal, proto se od druhé generace již nevyrábí.

Výprodej

 

2. Fabia Junior stažena z výroby

 

 Disky Fabia 

 

 První generace nabídla též model Junior. Ten měl být cenově dostupnou variantou hlavně pro mladší generace. Nicméně výbava byla žalostná. Litrový motor s výkonem 37 kW, interiér osekaný na nezbytné minimum, 13" plechové disky místo originálních alu kol Škoda, dostupný nebyl ani posilovač řízení a rádio. Tento model byl tedy brzy z výroby stažen.

 

3. HTP - Hned To Prodej

 

 Hliníková kola Škoda Faia

 

 

 Fabia byla první Škodovkou, ve které se začal používat motor 1,2l HTP. Ten si mezi řidiči vysloužil mnoho nepříliš lichotivých přezdívek a není moc oblíbený.

 

4. Fabia Rs

 

 Alu kola škoda Fabia RS

 

 

 V roce 2003 byla představena verze Škoda Fabia RS. Ta nabízela nejen sportovnější svezení, ale také vzhled. Nárazník ve stylu rallye speciálů, sportovní sedadla, originální 16" litá kola Škoda, šestistupňová převodovka...U druhé generace Fabie se s verzí RS pokračovalo, u třetí se však se sportovní verzí nepočítá, protože neměla takovou prodejnost.

Top výprodej

 

5. Fabia WRC

 

 Barevná alu kola ŠKODA FABIA

 

 

 Fabia existuje také v čistě závodní verzi. Jako první spatřil světlo světa Kit Car, následoval speciál pro WRC, který měl dvoulitrový motor, pohon všech kol a výkon 300 koní. Samozřejmostí byla odlehčená konstrukce a závodní alu kola. Škoda Motorsport nyní úspěšně závodí v rallye s Fabií třetí generace.

 

6. Nejlepší hodnocení

 

 Alu kola

 

 

 Nejnovější třetí generace Fabie je velmi bezpečná. V testech společnosti Euro NCAP získala hodnocení pěti hvězdiček.

 

7. Fabia Funstar

 

 Elektrony Škoda Fabia

 

 

 Kdo z vás si ještě vzpomene na Škodu Felicia Fun? Tento pick up určený především pro mladé byl vyroben v pouhých 4 tisících kusech. Několik studentů Vysoké školy Škoda Auto sestavilo koncept Fabie třetí generace připomínající Felicii Fun a nazvali ho Funstar. Přestože se do výroby určitě nedostane, jde o zajímavý nápad. Vzhled vozu dotvářejí i zelené doplňky - zelené prvky mají na sobě i elektrony tohoto konceptu.

 

8. Náhradní díly z Vw a Seatu

 

 Alu kola Fabia  Škoda patří do velkého koncernu Volkswagen, proto je mnoho dílů podobných s příbuznými koncernovými vozy. Fabia třetí generace je postavena na platformě směsi platform MQB a PQ26.Totální výprodej

 

9. Alu kola na Fabii nesmí chybět

 

 Hliníkové disky alu kola

 

 

 Svým líbivým agresivním designem nejnovější Fabia jistě potěší oko nejednoho řidiče. Dojem může být ještě dokonalejší, pokud si k vozu jako doplňkovou výbavu objednáte originální alu kola Škoda Fabia, kde vás překvapí opravdu velký výběr. Hliníková kola ale vypadají skvěle i na první a druhé generaci.

 

10. Malý objem - velký výkon

 

 Límcová Alu kola Fabia

 

 

 Přestože je u poslední generace znatelný úbytek objemu, kdy základní motor má objem 1 litr a nejobjemnější má 1,4 litru, na výkonu to určitě znát není. Snad kromě litrové verze s 44 kW jsou všechny motory svižné a za brzdu silnic tedy s novou Fabií určitě nebudete.

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: škoda fakty historie zajímavosti
Pod parádními alu koly musí být pořádný brzdič. Který je ale ten nejlepší? Hádejte...
Elektrony Alpina jsou charakteristické a mezi fanoušky Bmw velice oblíbené. Co jste ale možná o tomto německém úpravci vozů Bmw nevěděli...
Zaměřme se na něco více než jsou pouhá alu kola Amg a podívejme se společně podrobněji na prestižního německého úpravce vozů Mercedes.

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS