S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Škoda Roomster - 7 zajímavostí

Když se v Evropě začal rozmáhat trend vozů třídy MPV, česká Škoda Auto u toho samozřejmě nemohla chybět. Proto přišel v roce 2006 na trh model Roomster s odvážným designem zadních dveří. Existují jen dvě skupiny lidí - jedni Roomster nepovažují za příliš zdařilé řešení, jiní si ho nemohou vynachválit. Podívejte se na sedm informací, které byste o Roomsteru určitě měli vědět.

 

1. První Roomster představen o 3 roky dříve

 

Au kola Škoda Roomster

 Vůz byl oficiálně uveden do výroby v roce 2006, koncept byl ale představen už o tři roky dříve na autosalonu ve Frankfurtu.

Totální výprodej

 

2. Škoda Praktik pro podnikatele

 

Au kola Škoda Roomster

 

 K dispozici byla také oblíbená verze Škoda Praktik, kterou rádi používají drobní podnikatelé, ale i jiné subjekty. Vyznačuje se tím, že má místo zadních sedadel velký nákladový prostor a na první pohled Škodu Praktik poznáte podle zavařených zadních oken.

 

3. Každých 7 minut nový Roomster

 

Au kola Škoda Roomster

 Výroba probíhala střídavě v závodech Kvasiny a Vrchlabí. Škodovka zvládala vyrábět 120 Roomsterů denně. Když si to přepočítáte, vyjde vám, že každých 7 minut sjel z výrobní linky jeden kompletní Roomster.

 

4. Posuvné dveře neprošly

 

Au kola Škoda Roomster

 Prvotní koncept představený v roce 2003 měl dveře k zadním sedadlům posuvné a navíc pouze na straně spolujezdce. Do výroby se ale dostala verze s klasickými dveřmi. Designerům se také podařilo pro vůz Škoda Roomster navrhnout slušivé elektrony. Určitě vás překvapí velký výběr alu kol Škoda, které si můžete namontovat i na svůj běžný Roomster.

Top výprodej

5. Výhled je důležitý

 

Au kola Škoda Roomster

 Zadní sedadla Škody Roomster jsou zvýšená a hrana bočních oken je naopak níže. Důvod? Myslelo se především na výhled z vozu u nižších pasažérů, zejména dětí.

 

6. Nejlepší hodnocení

 

Au kola Škoda Roomster

I u Roomsteru myslela Škodovka na bezpečí cestujících i chodců při dopravních nehodách. Díky promyšlenému designu získal Roomster pět hvězdiček v testu společnosti EuroNCAP.

Výprodej

7. Kdo bude následovat

 

Au kola Škoda Roomster

Už od roku 2014 se spekulovalo o tom, že Roomster ve výrobě skončí. Stalo se tak o rok později. Škoda by nyní měla mít ve vývoji jeho nástupce - čistě užitkový automobil, první český užitkový vůz od dob Škody 1203.

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: škoda fakty historie zajímavosti
Chevrolet Camaro vs. Ford Mustang? Dlouholetí rivalové. Který vůz je lepší, a který byste si vybrali vy?
Myslíte, že Vás jen tak něco nepřekvapí? Že jste všechny tuningové úpravy již viděli? Našli jsme pro Vás několik upravených vozů, které nepřehlédnete nejen na silnici, ale ani na tuningovém srazu.
Originální elektrony Honda jistě potěší každého majitele této japonské značky. Nová alu kola Honda totiž vypadají skvěle.

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS