S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Škoda Roomster - 7 zajímavostí

Když se v Evropě začal rozmáhat trend vozů třídy MPV, česká Škoda Auto u toho samozřejmě nemohla chybět. Proto přišel v roce 2006 na trh model Roomster s odvážným designem zadních dveří. Existují jen dvě skupiny lidí - jedni Roomster nepovažují za příliš zdařilé řešení, jiní si ho nemohou vynachválit. Podívejte se na sedm informací, které byste o Roomsteru určitě měli vědět.

 

1. První Roomster představen o 3 roky dříve

 

Au kola Škoda Roomster

 Vůz byl oficiálně uveden do výroby v roce 2006, koncept byl ale představen už o tři roky dříve na autosalonu ve Frankfurtu.

Totální výprodej

 

2. Škoda Praktik pro podnikatele

 

Au kola Škoda Roomster

 

 K dispozici byla také oblíbená verze Škoda Praktik, kterou rádi používají drobní podnikatelé, ale i jiné subjekty. Vyznačuje se tím, že má místo zadních sedadel velký nákladový prostor a na první pohled Škodu Praktik poznáte podle zavařených zadních oken.

 

3. Každých 7 minut nový Roomster

 

Au kola Škoda Roomster

 Výroba probíhala střídavě v závodech Kvasiny a Vrchlabí. Škodovka zvládala vyrábět 120 Roomsterů denně. Když si to přepočítáte, vyjde vám, že každých 7 minut sjel z výrobní linky jeden kompletní Roomster.

 

4. Posuvné dveře neprošly

 

Au kola Škoda Roomster

 Prvotní koncept představený v roce 2003 měl dveře k zadním sedadlům posuvné a navíc pouze na straně spolujezdce. Do výroby se ale dostala verze s klasickými dveřmi. Designerům se také podařilo pro vůz Škoda Roomster navrhnout slušivé elektrony. Určitě vás překvapí velký výběr alu kol Škoda, které si můžete namontovat i na svůj běžný Roomster.

Top výprodej

5. Výhled je důležitý

 

Au kola Škoda Roomster

 Zadní sedadla Škody Roomster jsou zvýšená a hrana bočních oken je naopak níže. Důvod? Myslelo se především na výhled z vozu u nižších pasažérů, zejména dětí.

 

6. Nejlepší hodnocení

 

Au kola Škoda Roomster

I u Roomsteru myslela Škodovka na bezpečí cestujících i chodců při dopravních nehodách. Díky promyšlenému designu získal Roomster pět hvězdiček v testu společnosti EuroNCAP.

Výprodej

7. Kdo bude následovat

 

Au kola Škoda Roomster

Už od roku 2014 se spekulovalo o tom, že Roomster ve výrobě skončí. Stalo se tak o rok později. Škoda by nyní měla mít ve vývoji jeho nástupce - čistě užitkový automobil, první český užitkový vůz od dob Škody 1203.

Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: škoda fakty historie zajímavosti
Jedeme na výlet! Nebudou chybět obrovská alu kola, brutálně snížené podvozky a spousta upravených aut, o kterých se vám ani nezdálo...
Připravili jsme pro vás malou ochutnávku pražské Autoshow. Nechte se okouzlit přenádhernými auty zvučných jmen a neodolatelného vzhledu v prostředí Průmyslového paláce.
Mazda nejsou jen originální alu kola, rychlé motory a moderní design, věděli jste například, že Mazda má jméno podle náboženství, a že si z Mazdy můžete postavit repliku Aston Martinu?

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS