Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Runflat pneumatiky

Takto označovené pneumatiky umožňují pokračovat dále v jízdě i po předchozím defektu či ztrátě tlaku v pneumatice. Mnozí výrobci těmito speciálními pneumatikami nahrazují rezervní kolo či sadu pro opravu pneumatik.

rozdíl mezi běžnou a run-flat pneumatikou

RunFlat pneumatiky mají pevnější bočnici, která je vyztužena tak, aby byla provozu schopná i po zrtátě tlaku. Můžete tedy dále pokračovat v jízdě při doporučené rychlosti do 80 km/h, aniž by se, jako je tomu u běžné pneumatiky, zbortily bočnice gumy.

průřez běžnou a runflat pneumatikou

Dojezd u poškozené RunFlatové pneumatiky je výrobci udáván do 100 až 1000 km. Každý výrobce RunFlat pneumatik doporučuje pro své pneumatiky jinou maximální rychlost a jiný dojezd na prázdné gumě. Tyto informace vždy udává ke každé pneumatice výrobce. RunFlat pneumatiky jsou také díky své konstrukci těžší a tvrdší oproti běžným pneumatikám a cenově dražší.

Označení RunFlat pneumatiky

Run-Flat pneumatiky nelze namontovat na alu kola bez použití snímačů tlaku v pneumatikách. Bez systému monitorování tlaku v pneumatice - TPMS nelze poznat ztrátu tlaku uvnitř pneumatiky a není tedy patrné, že je nutné přizpůsobit rychlost po prázdné pneumatice a nutnost ji opravit. Bez včasné opravy nebo rychlé jízdy po prázdné RunFlat pneumatice může dojít k jejímu poškození. Někteří výrobci RunFlat pneumatik nabízí speciální vrstvu pod běhounem pneumatiky, která zacelí průraz či malé poškození pneumatiky.

První RunFlat pneumatiky byly vyvinuty v 30. letech minulého století. Dnes jsou běžně používány na mnoha nových automobilech.
 

Označení dojezdových pneumatik:

 

   
Bridgestone - RFT
Continental - SSR, CSR
Dunlop - ROF, DSST
Firestone - RFT
GoodYear - EMT, ROF(RunOnFlat)
Hankook - RunFlat
Michelin - ZP
Nokian - RunFlat
Pirelli - R/F, RUNFLAT
Vredestein - VRFC
Yokohama - Run Flat

Objednat pneumatiky

10 nejlepších filmových vozů
Batmobil, Bondmobil, De Lorean, Kitt a mnoho dalších. Které filmové auto je vaše oblíbené? více
Autoshow Praha 2019
Hurá, nová sezóna autosalonů odstartovala a tahle akce byla super. Spousta krásných automobilů, motocyklů a samozřejmě alu kol... více
Historie alu kola - 3. díl - drátěná kola
Další lekce dějin alu kol je tu. Koukněme se spolu na drátěná kola a vůbec první elektrony na světě. více

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS