Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Zabezpečení alu kol proti krádeži

Jak zabezpečit alu kola proti krádeži?
Stejně tak jako zabezpečíte svůj dům, chalupu, garáž či dílnu, i alu kola potřebují zajistit proti nenechavcům a zlodějům.


Nenechte si ukrást svá kola!

Četné krádeže alu kol

Říkáte si, že doby, kdy se elektrony z vozů kradly, jsou pryč? Opak je ale pravdou. Denně je ukradeno stovky sad litých kol, a to nejen z volně parkujících automobilů na parkovištích. Zloději rádi vykrádají různé kryté a garážové prostory, kde mají na svou práci větší klid než na frekventovaných parkovištích. Četné krádeže alu kol jsou ale Policií ČR zaznamenávány všude, i na nejméně očekávaných frekventovaných místech. Drzost a troufalost zlodějů alu kol nezná mezí.

Jak chránit elektrony před zloději

Jistě jste již slyšeli o bezpečnostních šroubech či maticích, které zabezpečí litá kola před nežádoucí demontáží z vozu. Říkáte si, já bezpečnostní sadu nepotřebuji, parkuji v zabezpečené garáži či na soukromém pozemku? Jaké ale bude Vaše překvapení, když po obchodní schůzce, delším nákupu či návštěvě kina zjistíte, že máte auto na špalkách a nemůžete odjet? 

Chraňte své elektrony před krádeží

Kráděží alu kol to nekončí

Pokud budete mít při zcizení alu kol štěstí, nebude zloději poškozen i samotný automobil. Často se totiž stává, že zloději před sundáním hliníkových disků používají špatné hevery či jiné zařízení na zvednutí vozu a také zvednou automobil v místě, které k tomu není předurčeno. Tím vznikají různé deformace prahových, podlahových a podvozkových částí a oděry ochraných vrstev karosérie vozu. Opravy jsou pak velmi drahé a navíc znevýhodňují prodejnost automobilu.

Havarijní pojištění vždy nestačí

Je velkou výhodou mít vozidlo havarijně pojištěné. Berte však při krádeži alu kol v potaz, že pojišťovna sice bude hradit škody na vozidle i odcizené části, v lepších případech i odtah vozidla či zajištění náhradního vozu. Bohužel si ale počítá spoluúčast a amortizaci dle stáří vozidla. Tato suma bude rozhodně vyšší než částka vynaložená k zakoupení sady bezpečnostních šroubů či matic.

Bezpečnostní šrouby

Bezpečnostní zámky alu kol fungují

Prevence před krádeží litých kol je důležitá. Bezpečnostní šroub je vidět většinou na první pohled a odradí tak další zlodějovi aktivity. Ten si raději najde jiný vůz o ulici dál, který zabezpečovací zámky kol nemá. Cena za bezpečnostní šrouby je jen malým zlomkem ceny alu kol s pneumatikami

Rady a tipy při použití bezpečnostních šroubů či matic

Klíč k montáži a demontáži bezpečnostních šroubů či matic si nechte ve voze na místě, kde nástavec v případě defektu najdete a budete moci vyměnit píchlé či jinak poškozené kolo za rezervu.

Nikdy neutahujte bezpečnostní sadu šroubů rázovými utahovacími zařízeními. Doporučujeme utažení momentovým klíčem na požadovanou hodnotu přesně podle doporučení výrobce automobilu.

Vzhledem k nízké pořizovací ceně rozhodně doporučujeme použití bezpečnostních šroubů a matic pro všechny elektrony na veškeré automobily. Vyhnete se tak nepříjemnostem spojeným s řešením situace nepojízdného a poškozeného vozu.

Bezpečnostní šrouby a matice ZDE!

Camaro, malá zlá bestie, která žere Mustangy
Chevrolet Camaro vs. Ford Mustang? Dlouholetí rivalové. Který vůz je lepší, a který byste si vybrali vy? více
ABT Sportsline – je libo závoďák?
Historie, závody, úspěchy, nadupaný káry, libový elektrony... No prostě všechno o ABT Sportsline! více
10 zajímavostí, které jste netušili o Lamborghini
Vozy Lamborghini jsou známé svým oslnivým designem a velmi vysokým výkonem. Co jste ale netušili... více

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS