S námi ušetříte

Alukola a pneumatiky máme za nejlepší ceny na trhu

PŘÍSLUŠENSTVÍ ZDARMA

Vše potřebné dodáme přímo k Vašemu automobilu gratis

ODESÍLÁME IHNED

15 000 kusů litých kol a pneumatik již netrpělivě čeká na Váš vůz

100% reference

Spokojenost našich zákazníků je pro nás na prvním místě

Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín

Lorinser - nejen fajnová alu kola

Když se někdo stejnou činností zabývá každý den celých osmdesát let, musí se buď zcvoknout nebo stát mistrem v oboru, souhlasíte? My ano, neboť firma Lorinser je živoucím důkazem platnosti této teze, respektive její druhé části.
Ačkoliv za blázna bezpochyby kdekdo považoval jejího zakladatele Erwina Lorinsera, když jednoho krásného večera roku 1935 v jedné nejmenované německé hospodě sebevědomě prohlásil: ,,Založím tuningovou firmu, která se stane známá po celém světě a dovede upravit jakékoliv auto.“ Nebo alespoň takhle nějak si představujeme, že to mohlo být, ostatně uznejte sami, takové věci se říkají zásadně nad pivem a vždy více než po jednom.

Rázem ale nejen celé knajpě, ale i celé Evropě dokázal, že nezešílel a zbývá tedy jediná možnost – je to mistr. V roce 1974 předal Erwin vedení firmy svému synu Manfredu Lorinsenovi, ten v roce 2006 jmenoval zase svého syna, Marcuse, šéfem sportovní sekce. Pravdou se stalo i to, že firma Lorinser dovede upravit jakýkoliv vůz, nejraději se však specializuje na Mercedes Benz a Toyotu a v rámci těchto značek je společností skutečně vyhlášenou.

Firma Lorinser by dokázala i zahradním kolečkům přidělat alu kola, ale raději se drží v mezích tuningové slušnosti. Jen díky tomu, že její vylepšení byly, jsou a nepochybně i navěky budou promyšlené a jedinečné, se firma mohla stát vyhlášeným klenotem. Za svoji osmdesátiletou historii posbírala skutečně jedinečnou klientelu. Kráse Lorinsera, respektive upraveným modelům této firmy, podlehli i takové osobnosti jako Bernie Eclestone, Niki Lauda nebo Arnold Schwarzenegger.

V nabídce najdete i skutečné unikáty například upravený Mercedes-Benz SEL 6,9 W116. Pokud jste tuto informaci nepřejeli jen mávnutím ruky, nejspíše se v autech skutečně vyznáte. Ano, opravdu se jedná o model z roku 1977. Jak to mohlo dopadnout, když se do něj tuneři pustí v 21. století? Jak jinak než jedinečně. Pokud se dá o tomto neotřelém kousku něco s neochvějnou jistotou prohlásit, pak je to skutečnost, že na něj jen tak někde nenarazíte. Ostatně ani byste skutečně narazit nechtěli – tento svého času luxusní sedan může uhánět rychlostí až 225 km/h a jeho alu kola jsou nepochybně nádherná.

Pokud nechcete své auto svěřovat cizím rukám, nebo kupovat již upravené, můžete si i doma v garáži založit malou soukromou firmu. Žádné strachy, bude stačit, když na jediné auto nasadíte nová alu kola a budete svým jediným zákazníkem. K tomu Vám skvěle poslouží elektrony z aluapneu.cz. Po utáhnutí posledního šroubu bez obav můžete v tichosti vyhlásit bankrot a odejít vzdát hold tekutému chlebu. A kdoví? Možná poté v našich luzích a hájích povstane další Lorinser.
Klikni a sdílej tento článek se svými přáteli!

Nenechte si ujít další skvělé články
Štítky: tuning mercedes
Alu kola na Ford Sierra bychom namontovali hned, sehnat ale pěkný kousek bude nejspíš problém. Co jsme ale o Sierrách nevěděli...
Další lekce dějin alu kol je tu. Koukněme se spolu na drátěná kola a vůbec první elektrony na světě.
Kam obyčejná auta nemohou, Off Roady začínají. Ti z vás, které nebaví jízda po obyčejné silnici, už víte, o čem je řeč. Jaké auto si ale vybrat? Zde máte 10 nejlepších amerických Off Roadů.

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS