Alukola Pneumatiky Příslušenství Magazín
loading Nahrávám ...


vozidlo normal rozteč hover
vozidlo rozteč

Alu kola Tesla Roadster

TeslaKalifornská automobilka Tesla Motors umí vážně překvapit. S čím se vytasí, z toho si celý automobilový svět sedne údivem na zadek. Parádním počinem je bezpochyby model nazvaný Tesla Roadster. Jak je již u této automobilky zvykem a hlavním know-how, libuje si v hybridních motorech.

Poprvé se na silnicích Roadster objevil v roce 2008 a vzbudil obrovský zájem. Nejen kvůli svému vzhledu, kterému byl předlohou Lotus Elise. Je to nablýskaný dvoumístný sporťák se stahovací střechou, takže už to je pro automobilové nadšence pastva pro oči, s bateriemi pod kapotou je to však jiná. Vypadá dobře a ještě k tomu šetří životní prostředí, no, kdo by o něj nestál. Pokud vyvstávají obavy o jeho sílu a případnou rychlost, pak nejsou na místě. Z nuly na sto pod čtyři vteřiny a maximálka 200 km/h. To už není špatné na autíčko na baterky, co? Komu je i tohle málo, může se realizovat při jízdě v modelu Sport, který je ještě větší švihák. Místo původní baterie s výkonem o 182 kW, je v této verzi 212 kW. Zářivá oranžová barva a karbonová střecha dodá Roadsteru Sport tu pravou závodní image.
První generace Tesly Roadster se vyráběla do roku 2012. Od té doby všichni s napětím očekávali, s čím se piráti ze Silicon Valley vytasí příště.
Na konci roku 2017 to přišlo. Druhá generace opět nezklamala. Na rozdíl od původní verze je ta nová do posledního šroubku prací Tesly. Tedy žádná inspirace u sousedů, ale naprostý originál. Kromě toho slibuje dojezd na jedno nabití až 1 000 kilometrů, což je skutečně neskutečné. Další peckou je zrychlení z nuly na 97 km/hod za parádní 1,9 vteřiny. Maximální rychlost přes 400 km v hodině si snad v našich podmínkách ani nevyzkoušíme. No a to není vše. Baterie má dvojnásobný výkon, než byl dosud ten nejvyšší u jiných modelů této značky, tedy 200 kWh. Vedení automobilky je přesvědčeno, že s takovými možnostmi už nikdo nebude chtít auto s klasickým spalovacím motorem. Tato verze by měla jít do výroby snad v roce 2020, doposud si o ní tedy můžeme nechat pouze zdát.

Pokud však vlastníte první verzi Tesly Roadster, určitě víte, co se v tomto hbitém autíčku skrývá. Chcete-li mu za své služby řádně poděkovat, vhodným dárkem se jeví pořízení nových fešáckých elektronů. Inspirujte se v našem e-shopu, kde prostřednictvím alu konfigurátoru zjistíte, jak by Vašemu miláčkovi alu kola slušela. Vybírat můžete ve velikostech 16, 17 a 18 palců s roztečí 5x110.

Doporučené rozměry pneumatik pro Teslu Roadster: 175/55R16  195/50R16  205/45ZR17

více
RIAL MILANO
6,5 X 16   ET 45   (5x 110)
2 622,50  Kč / ks přejít na produkt


Vyzkoušet kola online
Pokračovat na Alu konfigurátor
Alu kola budoucnosti
Podívejme se na originální elektrony, které budou výrobci montovat na nové vozy. Toto je budoucnost. Která alu kola se Vám líbí nejvíce? více
Prague Car Festival Escape 6 - Světový tuning v srdci Evropy
Zaručeně jedna z nejlepších akcí u nás. Nestihli jste ji? Nevadí, nafotili jsme pro Vás ty nejkrásnější alu kola, auta, úpravy... více
Deset zajímavostí o Maserati
Italská značka s trojzubcem ve znaku je celosvětově známá a má na to své právo. Od skromných začátků, přes hrozbu krachu až po nejluxusnější a nejdražší auta světa. více

2
DRUHÝ DEN U VÁS
19000
OBUTÝCH AUTOMOBILŮ
76000
ROZDANÝCH VENTILKŮ
360000
ŠROUBŮ A MATIC GRATIS